Masku hoitaa reklamaatiot huonosti

ei hyvä

Porvoon Masku tuntuu hoitavan reklamaatiot aika kehnosti. Ensin tilatussa tuolissa (ulkokaluste) oli merkittäviä vaurioita, ihan kun olisi trukilla raahattu pitkin asfalttia. Palautin tuolin, luvattiin pikana uusi ja hyvitystä ongelmista.

Uusi siis tilattiin ja vasta itse asiaa kysellessä se löytyi varastosta jonne se oli jo aikaisemmin tullut. Oli kiireitä jne. Alunperin luvattiin hyvitystä mutta nyt liike tarjosi kotiinkuljetuksen ja myöhemmin sanoivat että se olisi se hyvitys. Valitettavasti meiltä ei ole 10 min matkaa liikeelle niin tuo ei kovin kummoiselta tunnu 400€ tuolin ostoksessa. Kuljetuksen piti olla ke-to viimeistään klo 12 paikalla. Perjantaina soitellessa ei vielä ollut näkynyt... Kuljetus ulkoistettu ja Masku ei kanna vastuutaan.

Ja liikkeessä luvattua hyvitystä ei tietenkään anneta.

6

4679

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfghjq

      Joo mä en osta mitään Maskusta enää, on niin huonoja kokemuksia siitä. Mummolla meni puoli vuotta ja kamala tappelu ennen kuin suostuivat hakemaan pois rikkinäisenä toimitetun tuotteen ja palauttamaan rahat. Piti olla kuluttaja-asiamieheenkin useasti yhteyksissä. Anopilla on samanlaisia kokemuksia, tosin tässä tapauksessa rahat palautettiin mutta väärää tuotetta ei koskaan haettu pois. Saa sellaisen käsityksen ettei paikassa ole minkäänlaista selkeää organisaatiota eikä kukaan työntekijä tiedä mitä kaveri vieressä tekee.

      • Anonyymi

        Näin oli myös Oulun Ideaparkissa möivät sutta ja sekundaa. Onneksi lopettivat täältä huijarikaupan. Sohvan erehdyin ostamaan oli viimmeinen ostos Maskusta.


    • petetty2017

      Samanlaisia kokemuksia. Surkeaa touhua. Meille vielä valehtelivat, että tuotteella on palautusoikeus,

    • pkkkööö

      Sama täällä. Tilasin Jyväskylän Maskusta sohvan mikä tuli väärän värisenä. Uutta jouduin odottamaan taas uudet 6 viikkoa, hyvitystä luvattiin 150 e. Uusi sohva tuli, mutta hyvitystä ei.. Nyt olen joutunut soittamaan useita kertoja hyvityksen perään, eikä tosiaan kukaan tiedä missä vaiheessa hyvitys on menossa... Erittäin huonoa asiakaspalvelua tällainen!!!

    • Ostin Aurora sängyn. Hain sen Jkylästä. Paketista puuttui kokonaan jousituspatja, oli vain puurunko. Pyysivät reklamomaan netissä. Ehkä käsittelevät viikon aikana. Maksoin ostettaessa. Aikamoista huijausta. Huijaajia ovat:((

    • Anonyymi

      Oulun Ideaparkin Maskusta ostin sohvan. Täys susi. Kitisee ja natisee ihan pelkällä kosketuksella. Tehty valitus, mitään ei kuulu. Kohta lähtee kuluttajasuojaan asia. Kerroin että muutto lähestyy niin ei vaan haeta viallista sohvaa pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1275
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      891
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      716
    4. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    5. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      654
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      606
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      545
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      463
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      460
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      447
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      113
      444
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    14. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    15. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    16. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      435
    17. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      82
      417
    18. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    19. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      390
    20. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      26
      386
    Aihe