Oisko Sanna nimi hyvä ja mikä olisi hyvä toinen nimi ? ehdotuksia : )
Sanna -nimi tytölle
18
596
Vastaukset
minä en itse pidä nimestä :)
Sanna Eevi Amanda
Sanna Vilhelmiina
Sanna Ella Alexandra
Sanna Olivia
Sanna Elisabeth
Sanna Luna Aurora
Sanna Matilda
Sanna Lumia
Sanna Kristiina
Sanna Selena
Sanna Adele
Sanna Maria Josefiina
Sanna Maaria
Siinä joitain :)- viinarypäle
Ruma, tylsä ja kulunut kasarinimi. Sanni on jo huomattavasti parempi nimi.
- jooo.....
Kyllä Sanna on Sannia kauniinpi nimi :)
- jtkn
Sanni, Sanne, Sannu, Sinna, Sinnu, Senni
Sanni Hentukka - Mikäpäs siinä
Sanna Helmiina
Sanna Josefiina
Sanna Anniina
Sanna Pauliina
Sanna Adalmiina
Sanna Jasmiina - &&&
Sanna Katriina
Sanna Maria
Sanna Marjaana
Sanna Maija
Sanna Elina
Sanna Elleni
Sanna Matilda
Sanna Anneli
Sanna Elisa
Sanna Lovisa - naksi
Tottahan se on, että Sanna on käytetty, mutta 2010-luvulla ei varmasti kovinkaan yleinen. Itse en ehkä lapselleni laittaisi, syynä ihan vain se että tosi käytetty ja lähes loppuunkulunut, mutta tykkään kuitenkin että nätti ja tosi kiva nimi se on.
Miten olisi, jos Sannasta tekisi yhdistelmänimen? Siitä tulisi vähän persoonallisempi. Sanna-Maria? Tai oma suosikkini, Sanna-Kaisa? - santsut;)
SANNA- on hieno nimi ja helppo sanoa! eikä niin voi vääntää mitään tyhmiä nimiä siitä!
- sannatonlusmuja
Sanna on 90-luvulla lapsuutensa eläneen kulahtaneen sidukkamahaisen löllykän nimi, jolla on huonot hiustenpidennykset ja kusen oranssi pakkelinaama. Sannoilla on linnassa istuva poikaystävä ja huostaanotettu vahinkolapsi. Sannoihin ei juuri nyt saada yhteyttä, sillä puhelinlaskut jäi maksamatta ja kaupungin vuokrakolhoosistakin tulee pian häätö. Sannoja ei kuitenkaan jaksa asia huolettaa, vaan Sannan löydät tänäkin iltana lähipubista raakkumasta karaokea ja tapailemassa poikaystävä numero 2 - Jorma-Keijoa. Jorma-Keijolla on uljas kaljamaha ja tyylikkäät paukkuverkkarit. Herrasmiehenä hän tarjoaa Sannalle sidukan, vaikka tilillä onkin rahaa vain 5centtiä. Onneksi huomenna on kuitenkin sossupäivä, joten rahantuloa ei voi estää!
- nih.
Mun serkun nimi on Sanna ja elää kyllä täysin päinvastaista elämää.. Turha yleistää.
- justiina 82
on taas niin upeita kirjoituksia täällä ihmisistä. Sannoja on suomi pullollaan. Jos jollain niistä menee huonosti niin pitääkö sitä kailottaa vielä netissä???
- Sanna on huippu nimi
Olen samaa mieltä ei nimee voi yhdistää johonkin henkilöön. Sannat voi olla ihan täysin erilaisia! niin munkin sanna-nimiset kaverit, käy kolut hyvin ja opiskelee.. jne.. :) eikä ryyppää tai polta.
- Primrose
Sanna on oikein hyvä nimi. Löytyisikö isoäitien äideiltä toista nimeä? Tässä kuitenkin pari ehdotusta:
Sanna Aurora
Sanna Eerika
Sanna Maria
Sanna Serafia
Sanna Suvituuli - toffeepulla
miten olisi SANNA-LOTTA tai SANNA-MAARIA? :)
- GoldenStar
kaunis nimi on :) itse en välttämättä antaisi mutta tässä silti pari ehdotusta ;)
Sanna Juulia
Sanna Eerika
Sanna Roosa
tai nimestä voi tehdä yhdistelmänimen, esim. Sanna-Peppi, Sanna-Kaisa, Sanna-Milla, Sanna-Tiia yms... :))
- Jorma Uotinen
Sexy-Sanna
- Jorma Hirvonen
Suttura-Sanna
- saijukka
Saija mielummin! aivan ihana nimi :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1104326
- 793523
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843365Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223331Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?263268- 742936
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim642817"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452790Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852579- 92522