...en saa häntä mielestäni, haluaisin jutella hänen kanssaan koko ajan, aika kuluu hitaasti jos en juttele hänen kanssaan, aina kun hän laittaa minulle viestin niin leveä hymy syntyy kasvoilleni ja olen onnen kukkuloilla, en malta odottaa hänen tapaamistaan, minulla on ikävä koko ajan häntä;( vai onko tämä pientä rakastumista jopa?
Olenko ihastunut jos...
imisshim
875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Selvästi oot ihastunu, koita vaa pölistä sen kans lisää ja anna sille sellanen kuva et oot aidosti kiinnostunu siitä ja sen tekemisistä. Ja jos teillä juttu luistaa nii en usko et se panis pahaksee vaikka kysäsisit sitä ulos. Onnea! :)
kiitos paljon!:)
Kuinkas vanha muuten oot ja ootko poika vai tyttö? Meinaan jos oot tyttö ja haluut viestii pojalle, että saatat olla kiinnostunu hänestä nii ei kannata vihjailla vaan sanoa suoraan, ei me pojat kaikkea ymmärretä ;)
oon -97 ja tyttö:) joo mä koitan parhaani mukaan ehkä vähän vihjailla jotain jos onnistuisi:))
Kuten p16p sanoi, ei kannata vihjaille vaan sanoa suoraan. Me pojat emme kovin helposti vihjailuja huomata taikka ymmärretä, joten jos SÄ haluat saada jotain aikaan niin varmin tapa on tehdä itse se aloite. Kyllä tytötkin voi kysäistä jätkiä ulos ;)
oho hups luin ton p16p:n kommentin vähä vääri:DD oon kyl saanu sellasen käsityksen siit jätkästä et se ehkä tykkäis musta ees jonki verra mut en kehtaa ehkä iha nyt suoraa sanoo mitää ku pikkase ujostuttaa mut koitan saaha lisää itsevarmuutta..:)
Sanot vaan
koitan saada rohkeutta siihen hommaan