Ladailija on tyytyväinen

Ladailijamiekkonen

Oli sitten kesä tai talvi, niin ladamiehellä on turvallinen, mukava, kestävä, tyylikäs ja laadukas ajoneuvo allaan. Ladamiehen on siis helppo olla onnellinen.

Lada toisin kuin länsiräppänät on valmistettu tukevasta neuvostoliittolaisesta teräksestä ja kestävistä pelleistä. Välillä itseäni liikenteessä suorastaan pelottaa, että jos vastaan tulevan länsiräppänän tekniikka pettää, ja auto tulee päälleni. Tällaisessa tilanteessa vastapuolelle kävisi kurjasti, sillä vankka Lada täräyttäisi räppänästä läpi kuin panssarivaunu.

Lada on tehty kestämään äärimmäiset olosuhteet. Siitä johtuen se on huoleton, huoltovapaa ja pomminvarma kestävyydeltään. Todellinen insinööritaidon mestariteos!

Ladan hallintalaitteet ja ajoasento ovat aivan äärettömän mukavat. Ladalla matkustaessa ei juuri edes huomaa, että on autossa. Olo on kuin kotona nojatuolissa.

Ladan tyyli on ajattoman klassinen. Se herättää ihastusta ja kateutta, missä ikinä liikutkin. Joskus suorastaan hameväki pyrkii väkisin kyytiin, sillä tietää, että ladamieheltä saa parhaat kyydit.

Kehoitan kaikkia tovereita liittymän ladakansan onnelliseen joukkoon! Avaruusinsinöörien suunnittelema superauto on täällä nyt ja tänään. Länsiräppänistit voivat vain nöyrtyä ja olla kateellisia meille laatuautoilijoille. Kyllä näin on jämpti!

7

208

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itselläni

      ei ladaa ole, mutta tiedän sen olevan ainakin parempi kuin renu, joka todella löysä vehje, LADAT ovat kovien paikkojen vehkeitä, harmi kun NIVA lopetettiin, tuonti Suomeen, sellainen oli harkinnassa jokin aika sitten, mutta päädyin VITARAAN.

    • Tauno Sirppi

      Kyllä toveri on asiallisesti koonnut tuohon Ladan hyvät ominaisuudet. Ehkä juuri nämä hyvät ominaisuudet muiden Ladan laatutekijöiden lisäksi tekevät Ladasta maailman kestävimmän ja parhaimman auton. Olemme kaikki suuren kiitoksen velkaa Neuvostoliiton laadukkaalle autoteollisuudelle!

      Noiden kateellisten räppänistien vääntelystä on turha välittää mitään. Kyllä minuakin harmittaisi, jos olisin korviani myöten veloissa ja ajaisin jollakin surkealla epävarmalla länsiräppänällä!

    • Kanto.

      Aivan samaa mieltä edellä olevin kirjoittajien kanssa. Lada on tehty ihmisille auton omistajille kuluttajille, se on tehty kestämään, eikä niin että se vaihetaan heti kun takuu on mennyt tai hinta alkaa laskemaan. Lada säilyttää arvonsa paremmin muihin autoihin verrattuna. Itselläni on LADA111 vm. -06 ostin sen v. 2008 käteisellä hinta oli silloin 7500 euroa. Tässä alkukesästä oli tilanne jossa sain arvioittaa autoni hintaa, sen arvoksi sanottiin 2000-2500 E. 5 tonnin hinnan pudotus 5 vuodessa ei ole mielestäni paljon. Uuden ns.länsiauton ostajalla on varmasti hinta pudonnut ajokistaan enemmän. Olen ajanut sillä aivan samoin kuin muunkin automerkin omistajat ajokeillaan paitsi en ole tarvinnut käydä korjaamoilla niin kuin he ovat käyneet.

      • Linttailija

        En ny pysy oikee kärryillä. Ensin Ladailijamiekkonen haukkuu Lada, ja nyt tykkää siitä.


      • Ladailijamiekkonen
        Linttailija kirjoitti:

        En ny pysy oikee kärryillä. Ensin Ladailijamiekkonen haukkuu Lada, ja nyt tykkää siitä.

        Joku surkea poijan nöössi on pöllinyt nikkini ja kirjoittanut haukkumaviestin. Minä olen ladamies henkeen ja vereen! Kun on kerran oikean laatuauton rattiin (Ladan rattiin) päässyt, ei tulisi mieleenkään sitä haukkua! Ladan mollaaminen on kateellisten panettelua.


      • Kanto.
        Ladailijamiekkonen kirjoitti:

        Joku surkea poijan nöössi on pöllinyt nikkini ja kirjoittanut haukkumaviestin. Minä olen ladamies henkeen ja vereen! Kun on kerran oikean laatuauton rattiin (Ladan rattiin) päässyt, ei tulisi mieleenkään sitä haukkua! Ladan mollaaminen on kateellisten panettelua.

        Ei se ole vienyt nimimerkkiä, se on LADAILIJAMEKKONEN. Kyllä täälä viijään tai lainataan toisen nimimerkkejä joka on ikäväasia, sillä tavoin yritetään saada uskottavuutta omaan valheen sepitykseen.


      • ♥♥♥♥♥♥
        Kanto. kirjoitti:

        Ei se ole vienyt nimimerkkiä, se on LADAILIJAMEKKONEN. Kyllä täälä viijään tai lainataan toisen nimimerkkejä joka on ikäväasia, sillä tavoin yritetään saada uskottavuutta omaan valheen sepitykseen.

        Ois upeeta omistaa 23457 eri merkkia mm 14 ladaa ja 2 1500 mallia 1975 ja 1979 1300 ja kombi 1200 1979/1980 ja 2105 1200s 1987 ja 1200l 1977-1979. 2107 malleja 5 1985-1988 ja 2101 1200-75 vihrea ja fiat 124-72


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      419
      1861
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      150
      1207
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      90
      1131
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      111
      1110
    5. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      67
      1103
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      168
      937
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      773
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      701
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      689
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      664
    Aihe