Volvot

Mummeli

onko inksassa joku volvovillitys vai miksi monella nuorella volvo? Onko syytä varoa jos onkin joku jengi?

14

910

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ota rennosti

      Ei paniikkia. Nuo vanhat volvot on edullisia hommata, myöskin selväpiirteisiä rempata. Kova kori, ei tarvi paljoa helmoja hitsailla.

      Eli järkivalintoja.

    • volvo kuski

      se on siinä::::: ajattele millä ajat.

    • Volle mut ei jengiä

      Onko sillä väliä millä nuoret ajaa, kun noudattavat sääntöjä? Ei VW Golf tai BMW tee jengiä, jos nuoriso sellasen haluaa, niitä kun kylillä pyöri viime kesänä myöskin paljon. Olisikohan nuoren kuskin auton valinnalla jotain tekemistä vaikka sen vuoksi, että lähiporukasta löytyy tietoa/taitoa ko. auton korjaamiseen ym. Korjaamot kun todistetusti ovat kalliita. Harrastus siinä missä mattojen kutominenkin. Pitäisikö nuorten sitten dokaa ja narkata? Siihen "jengiin" tällä kylällä riittääkin jäseniä.

    • varovasti!!

      kannattaa varoa!! suurinosa kyseisistä nuorista volvonomistajista kuuluu DG'V jengiin, eli drugs guns and volvos!! pyörittää isoa huume- ja asekauppaa koko kymenlaakson alueella!! olen kuullut että rinkiin liittyisi myös prostituutio toimintaa!!
      BEAWARE!! SILMÄT AUKI ja pysykää kaukana volvokuskeista!! väärästä katseesta saatat joutua kymijokeen betonikengissä!! näin oli käynnyt yhdelle tutulleni kuuleman mukaan!!

    • pääparoni

      Kuka mahtaa olla jengin presidentti kun tähän järjestöön luulisi sellaisen sisältyvän kuten Helvetin enkeleillä?

    • varovasti!!

      varmaa tietoa tästä "presidentistä" ei ole, mutta olen pikkulinnuilta kuullut että kolmion päällä istuu nuorehko kaveri jota kutsuttava nimellä "Viikinki"
      varmaa tietoahan tämä ei ole, eikä oikeasta identiteetistä ole tietoa!!
      vaikka tietäisin en siitä puhuisia koska arvostan kuitenkin henkeäni!!

    • aku ankka

      no johan on höpö höpö juttuja taasen.

      vai viel volvo jengi heh heh.

    • 242 och 940

      vrcf forever! 1312! Landia rules ok!

    • varovasti!!

      vrcf on vitu homo jengi DGV:n miehii verrattuun!! kohta kisa ajat kylminä!!

    • volvosta moneksi
    • kusk1

      merkissä nuoli siitä alko huoli....

      • heka92bmw

        Ai ooppeli :-) ? Ooppelikuskit ne syöpää ovat ! hyi :(


    • mylläystä

      Ruotsi rikas valtio. Kuitenkin Volvo myyty kiinalaisille.

      Gania Wapis mutta eikös sekin siirtyny jonnekkin. ?

    • 960

      Olisiko niin, että Volvo on hyvä autp?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      320
      1388
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      329
      1313
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      104
      1087
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      998
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      105
      981
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      930
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      792
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      777
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      69
      631
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      5
      627
    Aihe