help me! campbelli ja robo??

Mä mietin aluks et haluisin kaksi roborovski hamsteria mut nyt oon alkanu miettii et oisko sittenki campbelli ja roborovski hyvät et viihtyyks ne keskenään? ja onks campbelli seurallisempi?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuskin viihtyy kaksistaan... Suosittelen enemmän roboja koska cambellit purevat herkästi...

Äänestä

Molemmissa on huonot puolensa. Cambellit toden totta purevat herkemmin kuin muut hamsut. Mutta robot taas on niin hurjan nopeita että ne voivat karata helposti. Itse päätin ottaa talvikon koska se ei ole liian nopea eikä se purekkaan paitsi alussa voi jos se pelkää tai ei tunne oloaan turvalliseksi. Sinuna ottaisin ehkä robot

Äänestä
  • Niin ja vielä että yleensä erirotuisia ei laiteta keskenään koska useimmiten niille tulee tappelua..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hamster_girl kirjoitti:

Mä mietin aluks et haluisin kaksi roborovski hamsteria mut nyt oon alkanu miettii et oisko sittenki campbelli ja roborovski hyvät et viihtyyks ne keskenään? ja onks campbelli seurallisempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu