Nimimerkki?

Eikö kenelläkään ole munaa kirjoittaa mielipiteitään omalla nimellä?
Kyllä täällä kiljutaan suuntaaan jos toiseen nimimerkin suojissa.
Ette taida uskaltaa?
6105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvä Jussi. No jos sen vertaa paljastan Mannisen poikia olen .

Äänestä

Teillä ei siis ole mitään piiloiteltuja alkoholiongelmia tai muutakaan naapurinrouvan nipistelyä,johon vihamiehenne voisivat nimettömänä tarttua?
Ettekö tekään ole ymmärtäneet että vaikkapa yksilön haisevan hengityksen julkinen paljastus tuottaa Varkaudessa suurenmoista nautintoa.
Nytkin suurinosa tämän palstan lukijoista on jo googlettanut nimenne ja tutkaillut julkisia tietojanne osoitteesta lähtien.
Jos tämä on teidän mielestänne hieno idea niin antaa mennä vaan.

A:Mielipiteidensä ilmaisusta Varkaudessa saattaa saada nakkikioskilla nenäänsä.Tai huuteluita perään.Tai pareittain/ryhmässä sinulle naureskelevia kanssakaduntallaajia.

B:Myös kirjoituksia yksittäisen henkilön nimillä ilmestyy täälläkin.Kiusaamistarkoituksessa tietenkin.Halutaan nolata ja mitätöidä "niin typerä" vastustaja.Riittää jos on suututtanut jonkun.Vaikkapa naapurinsa.

C:Varkaudessa on mollaamismenttaliteetti.Kaikkea hiukan erillaista aletaan asettamaan sosiaaliseen tyhjiöön ja tämmöistä aletaan savustamaan ulos kaupungista.Jos erillaiseen käytökseen liittyy vielä raha,niin hv verkosto tekee toiminnan mahdottomaksi.

PS:Jos tänne saataisiin moderaattori,joka korjaisi pois pahimpia törkykirjoituksia,niin voisi sitä omalla nimellään vaikka esiintyäkkin.

Äänestä

Ainakaan Varkaus-palstalla ei pidä missään tapauksessa esiintyä omalla nimellä. Isolla osalla varkautelaisista puuttuu kyky ottaa vastaan negatiivista palautetta, ja mentaliteetti on se, että viestin tuoja ammutaan, eikä asioille tehdä mitään. Tämä on tullut koettua myös tosielämässä. Negatiivisista asioista ei saa puhua, "kissaa ei saa nostaa pöydälle" rakentavassa hengessä, jotta asiat saataisiin paremmin.

Joku aika sitten esitin kritiikkiä erään kansanedustajaehdokkaan käytettyä yrittäjien jäsenrekisteriä hyödyksi omassa vaalimainonnassaan. Palaute ei johtanut muuhun kuin että kovasti tivattiin, KUKA oli tämän mielipiteen takana. Periaatteesta en sitä koskaan paljastanut. Jopa IP osoitteesta oli yritetty ronkkia kirjoittajaa, mutta käytin tarkoituksella proxya ko. palautteeseen joten jäipäs arvoitukseksi.

Palaute kuin palaute tulisi osata käsitellä riippumatta siitä, KUKA sen esittää.

Äänestä
  • IP.tä vaikea jäljestää,jos toimii tor verkolta tai prepaid nettipaketti tms ja onko mieltäylentävää "hölmöillä".

    Äänestä

  • Nimikirjaimet T.s kirjoitti:

    IP.tä vaikea jäljestää,jos toimii tor verkolta tai prepaid nettipaketti tms ja onko mieltäylentävää "hölmöillä".

    jussi lorhonen

    Äänestä

  • vedä käteen kirjoitti:

    jussi lorhonen

    Niin vedä jussi kämmeneen ja

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jussi Korhonen kirjoitti:

Eikö kenelläkään ole munaa kirjoittaa mielipiteitään omalla nimellä?
Kyllä täällä kiljutaan suuntaaan jos toiseen nimimerkin suojissa.
Ette taida uskaltaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu