LYRICA AUTTAA

AnuA

Lyrica on ainut lääke mikä pakko-oireeseen ja ahdistukseen auttaa. Kallis lääke, mutta saat elämäsi takaisin. Paranemiseen menee pitkään, n. puoli vuotta. Olo kyllä helpottuu jo aikaisemmin. Ilo palaa elämään. Tsemppiä ihan hurjasti kaikille. Omaa paranemistani helpotti myös, että aloin avoimesti kertoa mikä minua vaivaa ja miksi olen sairaslomalla. Tämähän on sairaus. Ja siitä voi myös parantua. Neuvon myös karsimaan epämiellyttävät asiat elämästä. Ilkeät ihmiset, vastenmielinen työ.. Ja se, että läheiset ymmärtäisivät, että olet sairas, etkä vain vaikea. Sitten vielä, rentoudu!! Sekä aina kun pakko-oire pakottaa tekemään jotain, lepää hetki. Laske sataan, ajattele muuta, sitten saatatkin olla jo unohtanut mitä pakko-oire halusi sinun tekevän. Tämä toimii vasta silloin, kun olet sinut sairauden kanssa. Sairaus on sairaus ja sinä olet sinä! Nitistä se :)

5

1699

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AnuA

      Ja tärkeää paranemisessa on lepo. Aivosi ovat joutuneet tekemään hurjasti työtä pakko-oireiden toteuttamisen suunnittelussa. Anna aivoille lepoa. Nuku niin paljon kun nukuttaa. Aina kehoitetaan menemään lenkille, onhan se hyvä jos siihen pystyy, mutta minä suosittelen armahtamaan itsesi ja lepäämään niin kauan, kunnes itsestään tekee mieli lenkille. Mikään ei ole pakollista. Se ajatus saa sinut rentoutumaan. Itse olin 2,5 v peiton alla, mutta nyt viihdyn luonnossa ja haluan touhuta ulkona kaikkea. Anna aikaa paranemiselle.

      • AnuA

        Korjaan, kehottaa, ei kehoittaa


    • On_muitakin

      Lyrica auttaa varmasti, on olemassa myös erittäin tehokas lääkeryhmä joka auttaa, nimittäin opiaatit, mutta koska niihin liittyy esim. voimakas riippuvuus ja toleranssin kasvu niin eihän niitä ainakaan Suomessa tähän vaivaan määrätä, Ruotsissa on annettu morfiinia vaikeaan pakko-oireiseen häriiöön hyvin tuloksin.

      Voitte kokeilla luonnon opiaattia eli PEA-yhdistettä sisältäviä luontaistuotteita kuten Elixir of the Lake -valmistetta, tietysti myös suklaassa on PEA-yhdistettä mutta pitää syödä aikamoisia määriä suklaata jotta PEA:ta saa kunnolla, myös joissain kehonrakentajille suunnatuissa laihdutusvalmisteissa on PEA:ta mukana, esim. Animal Cut -valmisteessa, jota myydään Suomessakin.

      Sain sairaalassa kipuun suonensisäisesti opiaattijohdannaista ja voin sanoa että koin dramaattisen vaikutuksen liittyen tähän pakko-oireisuuteen, oli kuin koko vaiva olisi pyyhkäisty yhtäkkiä tuosta vaan pois, tilalle tuli aito tyyneys ja rauhallisuus, paljon voimakkaampi kuin esim. Lyrican avulla, tämä ei ole tietystikään kehotus kenellekään alkaa käyttämään mitään laittomia aineita, mutta halusinpas vain sanoa tämänkin asian, kun ihmisillä on usein se käsitys ettei mikään lääke tähän auttaisi eli se käsitys on kyllä väärä!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      153
      11031
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5278
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2483
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      31
      2169
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1741
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1604
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1280
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1216
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      956
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      98
      952
    Aihe