Voisko joku selventää mulle mitä eroa on tallentaa tietoja omiin tiedostoihin tai sitten C-asemalle. Ystäväni mielestä ainoa oikea paikka on C-asema. Käyttiksenä XP
Mihin tallennetaan
Minä
1181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
>Voisko joku selventää mulle mitä eroa on tallentaa tietoja omiin tiedostoihin tai sitten C-asemalle. Ystäväni mielestä ainoa oikea paikka on C-asema. Käyttiksenä XP<
-Ehkäpä ystäväsi tarkoitti sitä kun C-osioilla jossa käyttiskin on on myös Omat tiedostot- kansio valmiina, niin sinne kannattaa tallentaa omia tiedostoja.
Jos kovalevysi on osioitu useamapaan osioon niin totta ihmeessä omat tiedostot kannattaa asentaa muulle kuin C-osioille, jos joudut joskus jostain syystä asentaman käyttöjärjstelmän uudelleen niin aivan kaikki tiedostot C-osioilta tietenkin tuhoutuu, jos taas ne tiedostot on jollain muulla kuin C-osioilla ne säilyvät siellä myös käyttöjärjestelmän uudelleen asennuksen jälkeenkin.
Jos kovalevyäsi ei ole osioitu ja siinä on vain yksi eli C-osio,niin siellä kuitenkin Omat tiedostot-kansio jo valmiina, niin eikös ole hyvin selkeätä tallentaa omat tiedostot juuri siihen kansioon.