Onko sama mittaako verenpaineen syönnin jälkeen vai tyhjällä vatsalla?
Verenpaineen mittaus
6
278
Vastaukset
- hhggg
Mun mielestä ihan sama? :D Itse mittailen miten sattuu, sekä että :D
- summa.
Ihan sama.
Monta kertaa päivässä se täytyy mitata, jotta tietää kokonaisuuden. - kotkotkoot
ostin mittarin ja siinä suositeltiin että paine täytyy mitata aina samoihin aikoihin. jos mittailee miten sattuu niin on aika selvää että se heittelee, riippuu mitä on tehnyt j n e.
- 11+4
Noh, jos syömisen vaikutus epäilyttää niin voithan aina mitata sen parina päivänä molemmin puolin ruokailua ja katsoa pysyykö suurinpiirtein samana. Periaatteessa ainakin kahvin juonti ja tupakointi nostavat painetta hetkellisesti, ruokailun vaikutus on oletettavasti vähän niin ja näin.
Enemmänkin on merkitystä ettei paineita mitata heti välittömästi fyysisen suorituksen jälkeen, vaan puolen tunnin lepo on minimivaatimus.- jorma 5
Eiks sitä voi ajatella, että ei ole kovin suuri asia jos esim yläpaine vaihtelee vaikkapa 10-15 "pykälää"
välillä 100- 140.
- kotkotkoottt
itse mittaan milloin sattuu ja kirjoitan ylös, ei lukemat paljoa vaihtele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.748517Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli662825Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä182058- 1572001
Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️201959Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1381871Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?301720- 461525
- 1021487
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411256