Läheiseni kuoli pari viikkoa sitten johonkin netistä tilaamaansa aineeseen. Mitähän se on todennäköisimmin ollut, ja mistä sellaisia oikein saa tilata?!
Muuntohuumeet ? (kuolema)
vierailemas
7733
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä netistä kaikkee löytää ja useat muuuntohuumeet ovat vielä laillisia ja lisää tulee. Kun yksi saadaan kiellettyjen listalle on jo useampi uusi valmiina.
Netistä voi tilata vaikka mitä. Ulkomaisissa verkkokaupoissa myydään muuntohuumeita laidasta laitaan (sekä omilla nimillään että peitenimillä, kuten "yrttisuitsukkeena" tai "kylpysuolana"), ja Tor-verkosta löytyy sivuja, joiden kautta voi tilata huumausaineluokituksen saaneita perinteisiä huumeitakin.
Jos kyse tosiaan oli ns. muuntohuumeesta, niin veikkaisin, että kyseessä oli jokin stimulantti (niitä on paljon, mm. mefedroni, metyloni, butyloni, bufedroni, 4-FA, 4-MEC, 6-APB, jäljittelevät vaikutuksiltaan yleensä ekstaasia tai amfetamiinia), 25I-NBOMe (yliannosteltuna voi supistaa verisuonia ja rasittaa sydäntä vaarallisesti, voi myös saada aikaan epileptisen kohtauksen, vakavia lihaskramppeja ja heilautella ruumiinlämpöä), valtava annos jotain synteettistä kannabinoidia (voi myös aiheuttaa liikaa rasitusta sydämelle ja epileptisen kohtauksen, joka voi viedä tajun ja saada kouristelemaan ym.) tai metoxetamiini, joka on varsinkin alkoholin kanssa luultavasti erittäin vaarallinen (koska kyseessä on aivoja lamaava dissosiatiivi).
Miksi muuntohuumeita oikein kaytetaan? Koska ei ole yhtaan mitaan laillista muuta kevyempaa huumetta, kuin laakarien laakkeet, tupakka ja alkoholi.. vahva alkoholi tulisi myos lailla kieltaa..
ei sunkaan logiikka kovin järkevää ole.
Tuttujen aineiden laittomuus on ajanu ihmiset kiertämään lakia. syyttäkää laittomuutta. ikävä tosiasia. Huumeet ei kieltämällä poistu,se on nähty jo,koittakaa nyt jo tajuta se.
Mikke ei ois kuollut mihinkään huumeeseen. Hän olisi paukutellu rumpujaan iloisesti ja pieraissut - virvelinrumpu ois pärissyt oikeeseen tahtiin - ja ollut maailman paras!
Poliitikot eivat ihmisista valita. Raha ratkaisee seuraavatkin vaalit. Kayttorangaistukset kuuluu lapsille ei aikuisille, vaikka ns. Kiellettya poliitiikan mukaan olisikin. Kaikista lainrikkomuksista kaikille sama rangaistus. Ajat ylinopeutta tai jalankulkijan paalle ym. Laittomuutta, niin yhteiskunnan ulkopuolle vaan. Kuka jaa sisapuolelle? Poliitikot ja poliisi.