Olisiko jollain ehdotuksia mitä koloja laittaisi 128litraiseen akvaariooni? Meillä on ollut ennemmin kaloja ja silloin akvassa oli tupsulevää ja nyt ajattelin että voisin ottaa levänarbeja vai eikös se ollutkin parvikala joten montako yksilöä, onko väliä että naaraita vai koiraita? Olisiko ehdotuksia millaisia kaloja ja kasveja sinne hankkisin? Kiitos jos joku vastaa!!! :)
help!!
@_@
1
87
Vastaukset
- Ehdotus vaan
Akvaariosi on vähän liian pieni leväbarbille, mutta kardinaalitetroja ja monnisia kannattaisi hankkia sillä ovat hyvin kauniita lajeja. Partamonnitkin käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan2014355Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33476- 2443418
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.792355Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va851993Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391619- 1401310
- 151258
- 481218
- 991141