...en uskaltanut laittaa tätä tuonne toiselle palstalle, ettei mua heti vedetä pöntöstä alas, koska onhan mulla kuitenkin pari aikuista lasta ja se mieskin ollut joskus. Eli olen se myöhäisherännäinen ja ikää on 40 . Olen törmännyt siihen, että kokemattomuus on este, tavallaan ymmärrän sen ja tavallaan en, koska onhan meistä jokainen joskus ollut/on jollekin se ensimmäinen, mulla se nyt tulee vähän myöhemmin. Enkä todellakaan ole niin kevytkenkäinen ja pinnallinen nainen, että olisin vaan seksin perässä juossut, vaan olisi kiva tutustua johonkin toiseen naiseen ja mahdollisesti sitä kautta löytää joku, jonka kanssa vaihdella ajatuksia ja katsoa olsiko siitä muuhunkin.
Kokemattomuudesta...
Niitänäitä
8240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ehkäpä oli parempi laittaa tälle palstalle siellä sana mies ja bi saa aikaan aikamoisen lespojen lepatuksen!
Älkää kanssasisarista välittäkö, teillä on ihan samanlainen oikeus kirjoittaa sinne, olemmehan kaikki naisia ja meitä kiinnostavat naiset, käyn minäkin bi palstaa lukemassa vaikka tykkäänkin vain naisista, koska täällä on myös naisia ja naisten juttuja.
Itsekin olen täysin kokematon, olen parikymppinen, täällä kaupungissani ei tunnu todellakaan asustavan muita, ei edes biseksuaaleja, ihme hetero kaupunki.
Ymmärrän kyllä täysin tilanteesi, koska samassa veneessä ollaan vaikka en ihan tuonne asti ole ehtinyt vielä ajatella :)
Kyllä se silti jännittää, että se ensimmäinen kerta on joskus edessä ja on se vajaa kolmekymppisenä vähän kiusallista olla "neitsyt".
No eipä sitä paljoo kantsi kuulutella, ettei o naisten kanssa ollut.
Eipä se lesboilu mitään ihmeellistä ole, että sitä nyt tartteis pelätä ja stressata.
Senverta tumpeloita tuolla pyörii, vaikka ois paljonkin naisten kanssa ollut, että
etpä joukosta erottune..
Miksi annan arvonimen tumpula...
-no ei ole kukaan ennenkään valittanut sormuksista, että pitäs pois ottaa..(semmonen 10 sormusta).
- pesinhän mä kädet jokinaika sitten...(paistellu broileria senjälkeen tms)
-autopilotilla olevat... (joo, en tykkää nuolemisesta...sit kun saman härdellin aikana hilaa 5 kertaa toista ylös alkaa jonkinverran kypsyttään)
-joks sä sait???mun mielestä kysymys, jota ei koskaan pitäs esittää..no joko?
- no ei nää kynnet nyt niin pitkät oo
-minä en mitään penetraatiota tee
No, ainakaan mun tarkoitus ei ollu kuulutella, ehkä ihmettelin ittekseni "ääneen". Kun elettyä elämää on jo jonkin verran takanapäin, niin ei sitä ole enää niin rohkea, kuin olis ollu vaikka 20v. sitten, Tällä elämänkokemuksella olisin tehnyt muutenkin toisin, vaikken lapsiani kadu. Ehkä nämä kaikki vuodet tarvittiin siihen, että ollaan nyt tässä tilanteessa. Enkä mä todellakaan stressaa mitään, asiat tapahtuu sittenkun on oikea ihminen ja aika siihen, niin se vaan menee.
Hei. Oisko sulla sähköpostiosoitetta, että voisi ajatuksia vaihtaa. 40 , ja alkukankeudet takana : ) Mutta ajatuksia mukava vaihtaa, ja tunteita pähkäillä.
Spostiosoite [email protected]