Apua mopon vikaan :/

Jooh, elikkäs mulla on 110cc crossi ja siinä on jotain vikaa. Siinä on kipinä ja saa bensaa jonkinlailla ja ei vuoda öljyä ollenkaan mutta ei lähde käyntiin... Tietääkö kukaan mikä olisi vikana ja mitä pitäisi tehdä?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja tämähän kuului mopopalstalle.. Katso miten Suomen laki määrittelee mopon..

Äänestä
  • Ja 110cc crossi ei ole mopo? :p`Ja btw en kyllä tiedä kun itelle ei ole käynyt tommosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lolallz kirjoitti:

Jooh, elikkäs mulla on 110cc crossi ja siinä on jotain vikaa. Siinä on kipinä ja saa bensaa jonkinlailla ja ei vuoda öljyä ollenkaan mutta ei lähde käyntiin... Tietääkö kukaan mikä olisi vikana ja mitä pitäisi tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu