Voi kiltti katsotko minulle ja uudelle rakkaudelle miten käy olen niin ihastunut täähän miehen.
Vesimiesnainen 1
Vaalea nainen
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tän uuden ihastuksesi menneisyyteen tuntuu liittyvän vaikeita aikoja edellisessä parisuhteessa. Omia virheitä ei ole haluttu myöntää tai ylipäänsä nähdä oikein mitään vikaa itsessään, joka auttamatta johtanut siihen että kaikesta on syytelty yksin kumppania. Suhde on ollut kriisissä pitkään, sitä on pidellyt kasassa jonkinlainen riippuvuus asia. Ei ole osattu/haluttu vaikeuksista huolimatta lyödä pistettä tilanteelle. Jompikumpi edellisen suhteen osapuolista kumminkin viimenään tehnyt ero päätöksen, todennäköisesti yksin.
Mies on joutunut eronsa jälkeen käymään läpi paljon itselleen epämiellyttäviä faktoja. Katsomaan peiliin ja toteamaan ettei syy nyt ehkä kuitenkaan ollut vain toisessa osapuolessa. Läpikäyminen on tuottanut myös tulosta, enkä näe että tulossa olisi aikaisemman suhteen virheiden toistelua, ainakaan samassa määrin. Jotakin totuttuja toimintatapoja kuitenkin tuntuu jääneen. Niitä nousee uudessa (teidän) suhteessa esiin ainakin kun erimielisyydet koettelee.
Miehellä on tapana yrittää manipuloida päätöksiä omaan suuntaansa. Myös taipumusta kadehtia muita ja olla mustasukkainen hänen luonteeseensa liittyy. Vaikka itseensäkin tuossa on selvästi menty ja omaa toimintaa ei nähdä enään virheettömänä, näyttää edellä mainitut pari, melko pysyviltäkin luonteenpiirteitä ihastuksesi kohdalla.
Oppia on tullut myös edellisen suhteen jälkeen päätösten tekoon. Kun tieto on olemassa siitä, että jokin päätös pitää tehdä, mies nykyisellään kykenee sen tekemään ajallisesti järkevissä rajoissa. Teidän suhteelle koetinkiviä ovat miehen ei niin herkulliselta kuulostavat luonteenpiirteet.
Lopputuloksen kannalta näen jonkin ISON salaisuuden varjostavan tietä. Tämä voi toisaalta aivan yhtä hyvin olla myös Sinun taakkanasi, sillä katselen kysymääsi tilannetta "parisuhde pöydällä".
Tän salaisuuden julki tulemista pelätään todenteolla koska siitä tulee auttamatta nyky yhteiskunnassa jonkin sortin arvostelua kaatumaan niskaan. Asia on yritetty sulkea pois omastakin mielestä. Tulkinnastani näen tämän asian tulevan esiin riippumatta siitä haluaako salaisuuden kantaja näin käyvän vai ei. Se millä tavalla näin tapahtuu on oleellinen teidän suhteen yhteiselle tulevaisuudelle.
Tässäkin tulkinnassani nousee jokin vähän pimentoon jäävä työhön ja/tai talouteen liittyvä toive tai huoli.
Kiitoksia kun katsoit minulle. Mitä näet minulle muuten kun tämä mies on noin hankala. Tuleeko jotain muuta?