koska tehdä raskaustesti?

Lopetimme miehen kanssa ehkäisyn muutama kuukausi sitten. Parit luomumenakt välissä. Kierto heittelee Kp 32-36 välillä. Nyt menossa jo kp35 eikä näy menkkoja. Millon olisi hyvä tehdä testi vai jäänkö vielä odottelemaan muutaman viikon?
498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Millainen ja pitkäkö suhde "miehesi" kanssa?

Äänestä

takana neljä vuotta yhtiseloa. Sitä ennen parisen vuotta tapailua.

Ikää molemmilla 3 kympin paremmalla puolella.

Äänestä

voit ihan hyvin tehdä, kun pisimmänkin kierron mukaan on menkat jäänyt tulematta.

Äänestä

Ok. kiitos vastauksesta :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koska koska kirjoitti:

Lopetimme miehen kanssa ehkäisyn muutama kuukausi sitten. Parit luomumenakt välissä. Kierto heittelee Kp 32-36 välillä. Nyt menossa jo kp35 eikä näy menkkoja. Millon olisi hyvä tehdä testi vai jäänkö vielä odottelemaan muutaman viikon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu