...että sä et oo mitään muuta kuin huijannut mua. Motiivia en ymmärrä.
Eiköhän se niin ole nainen...
Eräs vaan
40494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
luulet,mutta älä vahingossa niistä mulle tuu enää puhumaan!
No kerroppa kuka sinua on huijannu, ja miten?
Höpsö, en oo sua huijannut :) Mä en ymmärrä mistä sulle tulee aina tuollaista päähän, onkohan sun mielikuvitus vähän vilkas? :) Missä asiassa olisin edes huijannut ja miksi :D
Valhetta on enemmän kuin totuutta.
Missä asiassa? En ymmärrä tuosta mitään. Kerro mikä sun mieltä vaivaa. Puhumalla asiat selviää ja huomaat ettei oo mitään hätää.
Olet hyvä teeskentelijä. :) Etkö tajua, että mua loukkaa valehtelu paljon enemmän kuin sun mahdolliset heikkoudet? Ei sun tarvii mulle koko ajan esittää jotain pyhimystä. Mä tiedän millainen sä oot. Oon aina tiennyt. Miksi haluat, että luulen sua pyhimykseksi?
En mä mikään pyhimys ole, kukaan ei ole, mutta nyt en ymmärrä ollenkaan mistä puhut. Mua ei yhtään haittaa se, että sä tietäisit mun huonoja puolia. Kyllähän sä mua niin hyvin jo tunnet, että tiedät niitä, mutta nyt en vaan kulta yhtään ymmärrä että mistä puhut. Anna vähän vinkkiä, niin saadaan selvitettyä tää asia, joka mun mielestä vaikuttaa aika vahvasti väärinkäsitykseltä, koska mitään ei oo tapahtunut. Oon tässä kotona istuskellut ja tehnyt töitä. Kerro vaan mikä sun mieltä painaa, niin saadaan se asia paremmaksi. Kyllä mä myönnän, jos myönnettävää on.
Hmph. Jatka vaan...
Miten se sun ihastus voi?
No en mä tiedä, miten sä voit? :) Sun pitää kysyä sitä varmaan itseltäsi. Ja voit vastata tänne, jotta mäkin kuulen, koska muakin kiinnostaa tietää miten mun ihastus siellä voi :) Vaikka vähän surullinen oon tuosta, että nähtävästi et juuri tällä hetkellä kovin hyvin, mutta jos se siitä paranisi kuitenkin :)
Mulla ei ole kuin yksi ihastus ja se olet sinä, hassu :) Kirjoitin siihen multi-ihastus ketjuun viestin kyllä, mutta ei se tarkoita, että mulla olisi muuta kuin yksi ihastus. Mä ihastun tosi harvoin ja kun oon suhun niin kovasti ihastunut, niin en vaan osaa ihastua kehenkään toiseen. Mä vaan oon sellainen. Kaikenlisäksi en edes ihan kauheesti tykkää ihastumisesta kun ruoka lakkaa maittamasta. Joten kiitti vaan :) Sä olet ihan riittävä pääni sekoittaja.
Arvaa mitä mietin joskus? Olisi ollut hauskaa, jos olisin vaikka toivonut joululahjaksi uudenpuhelimen johon saa appseja, niin olisin voinut ladata siihen sellaisen appsin, mistä näkee kartalta johonkin nettisivulle loggautumalla missä se puhelin kulkee. Olisin ihan hyvin voinut antaa ne tunnarit sulle, niin olisit aina tiennyt suurinpiirtein missä oon. Mun mielestä se olisi ollut söpöä kun olisin tiennyt että tiedät etten oo missään hukassa sulta :)
Et vaan uskalla kertoa. Parempi olisi kun kertoisit, koska mä tiedän kuitenkin. En mä siitä loukkaannu. Huijaamisesta loukkaannun. Oonko mä niin pelottava?
Kyllä mä uskaltaisin kertoa jos niin olisi. Ihan varmasti uskaltaisin. Sanoisin sulle ja sanoisin etukäteen jotakin sellaista että "nyt oon ajatellut mennä treffeille, onko se sulle ok? Jos ei oo ok, niin voin perua ne mutten varmaan voi ikuisesti odotella sua, vaikka silleen mun sydän tahtoisi tehdä". Kyllä mä kertoisin jos olisi mitään viitteitä siihen suuntaan, mutta ei ole enkä edes halua nyt aikoihin mitään sellaista, kun mä mielummin nähtävästi istun tässä koneella juttelemassa sulle ja se tekee mun olon paljon iloisemmaksi kuin mikään muu.
Mä ihan oikeasti voisin kertoa sulle, jos jotain sellaista olisi. Jos meidän tilanne olisi sellainen, että sä olisit torjunut asiat mun kanssa ja siksi antaisin jollekin toiselle mahdollisuuden, niin mä kertoisin sulle jo siksikin, että sun mielipide olisi mulle tärkeä enkä varmaan edes deittailisi ketään sellaista miestä, jota et hyväksyisi. Mutta nyt kun meidän asiat on avoimia, niin mun on paljon parempi olla vaan, koska sua mun sydän kaipaa eikä ketään muuta. Ei kiinnosta muut miehet millään tavalla. Sä vain. Oot ajatuksina mun päässä koko ajan ja oon täysin sokea kaikelle muulle.
Mistä sulle on tullut noita ajatuksia, että mulla olisi joku ihastus? Ihan tyhjästäkö? Vai siksi, että jos sä olisit joku mun tuttu mies, niin kävisit heti nappaamassa mut? :D :D En tiedä tuleeko tää sulle yllätyksenä, mutta en oo sillä tavalla napattavissa. Mun sydän on siellä sun taskussa edelleen :) Panttivankina... :D
Barbie, tuo on niin kaunista. Mutta kertoisitko nyt, että missä kohtaa alussa huijasit? Katsos kun mun kaa on silleen, että vielä tässä vaiheessa kaiken voi korjata rehellisyydellä. Mut sit pidemmällä ei enää voi. Usko pois vaan. Joten jos sä haluut pitää tän homman edes mahdollisuutena, niin sä kerrot totuuden. Mulle voi valehdella silmät päästään, kyllä, mutta esim. mun kaverit ei oo koskaan valehdellu mulle. Ymmärräksä? Tai ehkä on, mutta ei oo jääny kiinni, ja ne tietää että se on parempi niin.
Kirjoitteletko sä itse itsesi kanssa vai aivan tosissasi sinuttelet jokaista vastaajaa?
Kai sitä tulee huijatuksi, jos kuvittelee asiansa etenevän täällä jokaisen vastaajan kanssa.
siispä tahattomasti huijatuksi.
Ootko huomannu, että on täysikuu?
Onks se I'm your barbie girl... tästä lähin vai joku mun tunnari :D Mun mielestä se tunnari nyt ehkä hieman köyhdyttää meidän persoonia.. :D Siis kun se muovi-Ken ei varmaan osaa mitään koiranpentukatsettakaan. Vai tuleekohan niissä paketeissa sille sellainen mukana. Sä oot sellainen super-Ken :) Oot se komea ja miehekäs alfa-Ken, mutta muuntaudut myös koiranpennuksi tarpeen tullen.
Mä valehtelin ne asiat silloin kun pistin yhteydet poikki. Jotenkin lipsahti valheita tekosyyksi omalle paniikille, että kerroin muka sun ja mun jutuista jollekin ulkopuoliselle. Ja vähän hävetti kaikki syvät asiat mitä olin kertonut, niin mun piti päästä kauas ja sanoin ne asiat tekosyyksi. Mitään sellaista ei tapahtunut. Kyllä mä sitä näin sitten myöhemmin muutamaan otteeseen, mutta en mitenkään missään muussa kuin ihan kylmän ystävällisessä mielessä, kun autoin muutamassa mun alaan liittyvässä jutussa.
Oon tosi pahoillani siitä. Mulla on jostain syystä ollut tapana valehdella sulle aiemminkin asiat juuri sinne pahempaan suuntaan. Ehkä muistatkin jotain sellaisia juttuja. En tajua miksi multa on lipsahdellut sellaisia. Yritän oikeesti olla parempi ja oon mielestäni saanut parannettua paljon ja ehkä nyt vihdoin kunnolla.
Kyllä mä sen tiedän ettei sun luottamusta saa rikkoa eikä sulle saa valehdella. Ehkä mä oon kuitenkin siinä mielessä tämän valehtelun suhteen vähän anteeksiannettavampi (?..puppy eyes.. :)) tapaus, että mä valehtelen ne asiat pahempaan suuntaan.. en oo siitä ylpeä. Tiedän etten saisi satuttaa sua. Ja nyt kun tässä tunnustellaan niin tunnustellaan oikein kunnolla, että sitä Timoakaan ei oikeesti oo olemassa, vaan se oli kanssa sitä että teki mieli vaan oman oloni vuoksi valehdella asiat pahempaan suuntaan, kun tiesin että oon kuitenkin niin kiltti että työnnän kaikki yhtään liian lähelle tulevat miehet pois. No, toivottavasti sä et niitä edes juuri lukenut. Näistä palstoista en sitten tiedä. Täällä nyt saattaa olla vaikka mitä vihamielisiä Timoja ja varmaan onkin, mutta oikeessa elämässä se oli vaan mun omaa tyhmyyttä kun mua ärsytti että oon aina niin kiltti ja mun sydän on jumissa etten voi tehdä mitään. Mä tiedän ettet sä voi ehkä antaa sitä juttua ikinä mulle anteeksi, mutta mä haluan tunnustaa sen sulle ihan jo siksikin, että sulla olisi turvallisempi ja parempi olo ja tiedät että jos täällä palstalla joku ääliö-Timo on, niin se ei ainakaan tunne sua eikä mua. Oon niin pahoillani näistä, mutta mun on nyt pakko myöntää, että saan ne pois sydämeltä. Saat vihata mua, oon sen ansainnut. Mä vannon etten koskaan oo halunnut leikkiä sun kanssa, mutta mua on vaan niin ärsyttänyt se, että mun sydän on suhun ollut aina ihan jumissa enkä oo voinut tehdä mitään. Ja olin silloin vielä teini, vaikka en halua puolustella itseäni. Oon kasvanut aikuiseksi.
Ainakin mä olin suoraselkäinen ja kerroin sulle totuuden, vaikka tää nyt varmaan sattuu muhun, mutta sä ansaitset totuuden ja vain parasta. Mitään uutta ihastusta mulla ei todellakaan ole. Lähimpänä mitään ihastumisen tunnetta ylipäänsä oli ne söpöt kaksoset mistä sanoin sulle, mutta ei se ollut mikään tyttö-poika ihastus, vaan enemmän vähän sellainen äidillinen, että halusi hymyillä niille, jotta niillä olisi parempi mieli eikä tytöt pelottaisi niitä. Silloin keväällä kun kerroinkin siitä. Eikä sen enempää oo missään tapahtunut eikä tapahdu eikä ole ketään muuta. Sä olet ihana ja mun sydän on aina rakastanut sua. Ei kukaan oo sun rinnalla yhtään mitään.
Mä meen nyt jonnekin nurkkaan häpeämään mun käytöstä ja ansaitsen rangaistuksen, mutta mä oon silti vahva kun kerroin itse ja halusin että tiedät totuuden. Ja rankaise vaan jos siltä tuntuu. Mä en aio murtua mitenkään ja rakastan sua silti aina.
Oliks tää nyt se koko totuus? Jäiköhän vielä jotain sanomatta? Sä taisit kaivata ennen kaikkea fyysistä läheisyyttä. Sä voit myöntää senkin. Milloin sä hiffaat sen, että mä tiedän millainen luonne sä oot? Älä nyt vedä hernettä nenään. Sulla on mun kaltaisista ihmisistä ihan väärä kuva.
Mä kaipasin sitä fyysistä läheisyyttä silloin ihan käsittämättömän paljon. Ihan joka sekunti. Kaipaan nytkin, mutta oon tähän niiden menneiden vuosien ansiosta niin hyvin tottunut, että nykyään kestän tämän. Ja lemmikki auttaa siihen.
Se fyysisen läheisyyden kaipuu oli oikeesti ihan tuskaa mulle silloin. Oon sellainen ihminen joka kertakaikkiaan rakastaa kosketusta ja sitä, että saa koskettaa toista ihmistä. Tuntuu että vähän jotenkin kidun ilman sitä. Istun aina mun siskoakin tosi lähellä, kun se tuntuu niin hyvältä, että saa koskea edes vähän jalalla toiseen ihmiseen ja tuntea sen lämmön ja energian. Mun mielestä mä oon oikeesti ihan hemmetin vahva, että kestän ilman sitä fyysistä läheisyyttä, kun se on mulle paljon tärkeämpää kuin keskivertoihmiselle.
Silloin kerran kun hipaisin sun kättä, niin en tiedä johtuiko se tunne mikä mun läpi meni myös siitä, että milloinkohan olin viimeksi silloinkaan edes koskenut toiseen ihmiseen? Niin...
Silloin ne omat aistit herkistyy ihan eri tavalla ja ihan jokainen kosketus tuntuu uskomattomalta. Se sun iho tuntui niin lämpöiseltä ja elävältä että muistan sen vieläkin enkä varmaan koskaan unohdakaan.
Mä en mun mielestä oikeesti oo heikko sen asian kanssa, koska pystyn olemaan ilman, vaikka kaipaankin sitä ihan kiduttavan paljon, että voisi edes ihan kiltisti koskea toiseen ihmiseen. Nykyään mä jotenkin vaan sisukkaasti vedän henkeä, että kestän tämän enkä kidu. Mutta on se kaipaus tosi paha siellä kaiken alla siihen fyysiseen läheisyyteen. Mutta kaipa kaikki ihmiset kaipaa sitä. Mun mielestä se että joudun sitä kaipaamaan ei kuitenkaan oo paha asia, koska mä osaan arvostaa sitä ihan hurjasti juuri siksi, että oon joutunut olemaan tosi paljon ilman sitä.
Mä oon oikeesti nykyään paljon parempi ihminen. Mä olin silloin jotenkin ihan hukassa ja se tietynlainen syvä yksinäisyys raastoi mua silloin, kun se sydän oli täysin lukossa ja halusi vain sut ja se oli aina sellaista, että paljon jotkut pojat aina joskus lähestyi mua ja työnsin ne heti pois ja samaan aikaan oli se kauhea läheisyyden tarve, mutta ei voinut muuta kuin työntää kaikki ihmiset pois. Mutta ajattelen niin, että opin siitä paljon ja kasvoin vieläkin vahvemmaksi sen asian suhteen.
Oli koko totuus eikä ainakaan nyt tuu mieleen mitään mitä olisi jäänyt sanomatta. Mutta sanon heti jos muistan.
Miten mulla on susta väärä kuva?
Luulet, että olen kriittinen ja tuomitseva. En ole. Ihmiset on mitä ne on.
Mut en oo vihainen enää.
Hyvää yötä.
Sä et tiedä kuinka paljon mua huojentaa. Sellainen syvä huojennus ja olo että rakastan sua just nyt enemmän kuin vielä koskaan ennen eikä tää olo tuu hälvenemään. Se rakkaus syveni. Sä olet tosi ihana.
Mua pelotti tosi paljon että tuomitset, kun mä oon ollut itselleni niin vihainen niistä asioista ja pelkäsin tietenkin, että menetän sut kun kerron. Tuo sun suhtautumistapa tuo mun sisälle niin hyvän olon että se vaan syventää mun tunteita sua kohtaan sellaisella kauniilla ja vakaalla tavalla. Oot kertakaikkisen ihana. En tiedä miksi oonkaan saanut kohdata noin ihanan ihmisen kuin sinä. Oot mulle tosi rakas ja tärkeä.
Hyvää yötä, nuku hyvin ja näe kauniita unia. Mä taidan tästä mennä nyt nukkumaan, koska mä haluan nyt laittaa silmät kiinni ja ajatella sun hiuksia :) Hyvää yötä :)
Kirjoittaako joku itse itselleen täällä?
Vai onko tämä juuri sitä aloituksessa mainittua vedätystä, että joku hullu luulee näiden lepertelyiden koskevan juuri itseään ja pettyy sittemmin?
Onko se joku uusi tekosyy hulluudelle tai tyhmyydelle?
vaan kirjottaa toisilleen luulleen toisiaan joksikin toiseksi. Niinhän se täällä menee.
Minä en huijaa...Oikeastaan en ole edes puhunut hänelle..Enkä hujaa täälläkään. Ei jaksa painua niin alas..ehkä kirjoitustyyli vaihtuu, mutta asiat on totta..
En viitti enää edes tällaisiin mitään sen kummemmin vastata. Miksi kukaan huijaisi tunneasioissa ja silti roikkuisi ikävä-palstalla illasta toiseen.....
Miten sua on huijattu?
Loukkaavaa edes epäillä tuollaista!
Nyt loppu se loukkaantuminen! Se olen nyt minä, joka olen loukkaantunut!
Kerrotko vielä ihan suoraan että mistä ?
En. En suoraan, enkä vinosti.
Aha. Usko mitä uskot.
Mikä ihme sinua taas riivaa tai on riivannut jo useita päiviä? Rauhoitu nyt ja pidä holtti noissa sanoissasi.
Argh, että osaat taas olla raivostuttava.
Kuule nyt!!! Kertakaikkiaan!!
Olen jo kuullutkin - enemmän kuin olisin ollut valmis kestämään.
Rauhoitu nyt, jookos?
Rauhoitun vasta kun saan kuulla totuuden.
Totuus on se, minkä olen kertonut. Sinä tiedät itsekin, että se oli totuus. Siksi käytkin noin kierroksilla, muuten suhtautuisit tilanteeseen viileämmin.
Totuus: Palstailu ei tee ihmisille hyvää. He menevät aivan sekaisin.
Myönnän, että huijasin aluksi, koska luulin sinun olevan leikkimielellä matkassa. En ole pitkään aikaan huijannut ketään, joten väärässä olet.
Missä huijasit?
höpö..teidän kans :o..on se kumma että niitä asioita ei haluta selvittää kasvotusten kun täällä sitten intetään tuntemattomien kans, hämärää porukkaa..