Osaako lieksalainen elää

ilman mamuista puhumista, katkeruutta, kateutta, junttiutta, parkkipirkkoja, tonipistettä yms?
17119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Juicea siteeraan:Heinolassa jyrää....
Miksi ei siis lieksassa?

Äänestä
  • Lieksa ja lieksalaiset ei osaa elää.
    Kituuttaa, jurnuttaa, katkeroitua ja kytätä toisiaan ne osaa.

    Äänestä

Kyllä lieksalainen pärjää ilman heinolan rapen apua.
Kiitos nyt kuitenkin.

Äänestä

Lieksan Työpaikoilla käydään hengissä selviytymitaistoa.
Tuo ei hyvä,joten saa lähteä.
Ja ne jotka on edelleen töissä...
KIITTI IHAN VITUSTI.

Äänestä
  • Miten aiot tuolla asenteella pärjätä muualla, nimittäin kiistaan tarvitaan vähintään kaksi.

    Äänestä

  • Ai niin kun...... sinähän et ollutkaan hyvä työntekijä.

    Äänestä

Lieksalainen on susi/kavaltaja lieksalaiselle,joten oli kyllä hyvä ,että pääsin pois sieltä.
Nyt helpottaa.
Kunhan en enää koskaan kohtaa lieksalaista täällä.

Äänestä
  • Et ehkä lieksalaista, mutta luuletko muiden hyväksyvän kaltaisesi lusmun?

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    Et ehkä lieksalaista, mutta luuletko muiden hyväksyvän kaltaisesi lusmun?

    mulla on somali kainalossa.
    Sillä jo pötkitään pitkälle

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    Et ehkä lieksalaista, mutta luuletko muiden hyväksyvän kaltaisesi lusmun?

    Lieksalaisesta tulee mieleen kokemusteni mukaan jotain vallan vastenmielistä. Olisikohan ihmishirviö oikea sana. No jokatapauksessa ihan mahotonta porukkaa!!!

    Äänestä

Emme tietenkään tule toimeen ilman mamuja, koska he tuovat meille hyvinvoinnin. Tämän takia kehumme mamuja jatkuvasti ja kaikkialla. Mamut ovat meidän parhaimpia ystäviämme ja suomme heille kaikki mahdolliset etuoikeudet. Parkkipirkkoja meillä ei ole, mutta meidän yhteinen parkkimarkku hoitelee pysäköintiasiamme. Tonia on ikävä, koska hän on Tampereella (suomeksi Manse) asti nääs. Katkeruus ja kateus ovat todellakin meille tuntemattomia käsitteitä.

Äänestä

Aikoinaan Heinola ei tullut toimeen ilman lieksalaista kaupunginjohtajaa. Ei taida olla nykyään enää kaksista sielläkään.

Äänestä
  • Ei heinolalaisilla ole vara puhua muiden katkeruudesta ja kateudesta. Heinola ja Lieksa sopisivat vallan hyvin rinnakkain. Molemmat rektaaliaukot voisivat vaihtaa ja erottaa kaupunginjohtajiaan vuorotahtia.

    Äänestä

rape muutakoon somaliaan turha tulla tänne itkemään mokoma paska veivari

Äänestä

Kuules Rape. Me pietään toistemme puolia täällä lieksassa. Sinä olet vain napaan asti minnuu.

Äänestä
  • Lieksalaiset ovat pahemman luokan kateellisia kieroja selkään puukottajia. Tonkiivat toistensa asioita ja kyttäilevät joka s aatanan narauksen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rape, Heinola kirjoitti:

ilman mamuista puhumista, katkeruutta, kateutta, junttiutta, parkkipirkkoja, tonipistettä yms?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu