Voitko kertoa?
Mitä hyvää, huonoa on TERVAKOSKELLA.
Veikko 80v
15467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hyvää ei ole sitten niin mitään, huonoa taas senkin edestä: paperitehdas, sisäsiittoinen väki, kaahaileva nuoriso, alkoholiongelmaisia PALJON!
Hyvää Tervakoskella on, kun palvelut on lähellä, ja huonoa taas uteliaat ja juoruilevat ihmiset, sekä päihdeongelmaiset, joiden takia usein katukuvassa näkee poliisiauton ja ambulanssin.
Hiton hyvä.
Onpahan työllistävä vaikutus.
Täytyyhän aina olla sellainenkin vaikutus.
Poliisi ei kiva, mutta muu palvelu kyllä.
joo että huonoa joo,mieti kun paskaa puhut että joku sinut tunnistaa,voi olla että käy vielä jotain mitä et uskoisikaan!!
Hyvää tervakoskella on että se on lähellä vähikkälää ja sen tarjoamaa mm.kulttuuria yms. Huonoa on se että tervakoskelta on etäisyys.... Vähikkäkkälään.
k kaupassa on tuoretta lihaa tarjolla
Hyvää on se että VRn junat ei kaahaa seinän läpi sisälle.
ja lentoaikataulu pitää se on iso plus
ja jos panettaa, niin sisko/veli antaa aina, joskus myös omiin vanhempiin voi penetroitua siis tervakoskella vain.
Ei..ei vain Vähikkälässä on tilastoitua toimintaa.
Tultiin juuri Tervakosken läpi, ja eikös ambulanssi se siinä seissy Ravintolan edessä illalla , että semmoista.
Hyvää on se, että roskaläjät huomataan todella äkkiä ja huonoa että naiset ovat näitä AMK pihtareita joiden paikka on parhaimmillaan kaupan kassalla.
Ollaan juuri käyty Puuahamaassa, samalla lähdimme katsomaan Tervakoskea. Minusta paikka oli (erityisesti nyt kesällä) hyvin kaunis ja hyvin siisti, tykkäsin tosi paljon. Tullaan varmasti toisteki ja ollaan useamman päivän.
Joka ikisessä pikkupaikassa juoruillaan, on työttömyyttä/alkoholionkelmii, netis haukutaan muita jne, mut mun mielestä pienellä paikkakunnalla on todella kiva asua, eikä ihmiset ole sellaisii idiootteja oikeassa elämässä kuin netis :-)
niin ja täältä saa pillua helposti..kaunista ja nuorta..ainakin netis
Tässä kun on tullut asuttua tervassa muutama vuosi ja aina sillontällön (humalassa) luettua näitä sinänsä aikas humoristisia(???) juttuja, niin pakko kyllä kertoa,että Tervakoski on oikeesti helvetin hyvä paikka elää ja asua...Samat "ongelmat" ne on joka ikisessä paikassa,mutta aikalailla naurettavaa ajatella,että juurikin omassa mestassa noi ajatukset olis jotenkin erityisen huonosti...Samanlailla ne junnut kaahaa ja hölmöilee vaikka stadissakin tai vaikka Hämeenlinnassa...Turha noihin on enempää energiaa tuhlata, tai vaikka tuhlaakin niin ottaa sitten suoraan kyseisten sankareiden/sankariattarien kanssa puheeks... Ainakin meikällä on ollu helvetin helppoo sopeutua tänne,lieneekö syy sitten siinä,että olen nähnyt muutakin maailmaa kun tervan/riihimäen..? Mutta enivei,helvetin mukava paikka asustella,en oo ottanu paineita teinien pullisteluista enkä tule ottamaan...