Itsekehuako??

Hei sinä pienenpyöreä punapäinen nainen! Vikittelet varattuja miehiä kirstassa, viimeks 13.7. Kehuit olevasi hoitoalalla? Ei uskoisi kun sun juopuneen juttuja kuunteli. Joku ihmetteli miksi olet yleensäkään sillä alalla? Sopisit enemmän satamaan kun hoitotyöhön. Kaverisikin vähän alkoi häpeemään sun puheitasi, et vaan päästänyt häntä lähtemään pois, mut suotakoon sulle mahdollisuus kasvaa ammatissasi, jos kuitenkin susta tulis JOTAIN. Ei se että on sinkku ja Äiti tee sinusta todellakaan hoitoalan ammattilaista tolla tyylillä. Terkkuja naapuri pöydästä.

PS. Opettele juomaan vähemmän, niin ei mokaa enempää.
12265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kuka ne miehet on varannut.... vanhanaikaista ajattelua.Mies on aina vapaa kun yksin liikkuu. : )
Ei kannata lähteä kapakoihin kyttäämään mitä kukin sanoo ja tekee....
Kesä kaikilla onni yksillä.... : )

Äänestä
  • Onko eksäni alkanut jo lihoamaan taas, hmm..

    Äänestä

Oiskohan kysymyksessä varattu erästä käheä-äänistä laulajaa muistuttava 50 nainen?

Äänestä

munan puutteessa tuntu jutuiista vähän siltä

Äänestä

Ei juma tämä sama tyyppi oli nyt myös lyhtyjenyössä, oli oikeesti pakko vaihtaapaikkaa mäen toiselle puolelle. Ei tarvinnut kuunnella sen juttuja. Lonkero ja siideri maistui jälleen kerran? Miks helkutissa täytyy antaa sellaisen horon kuvan itsestään. Pysyisi kotona ja jois siellä, täytyy olla tosi yksinäinen "lähäri" ja kalju isopäinen kaveri mukana, No käy sekin kummpanista, paremman puuttesta. Miksi tulla pilamaan toisten viihtyisää iltaa. Seuraavan kerran jos tulee samoille raiteille kerrotaan hänelle totuus käytäytymisestä ja meitä on muutama kun sanoo sen.

Äänestä
  • Hän on aivan mielettömän sexy nainen. Olette vaan kateellisia. Lisää tommottia Ukin ravintoloihin ja meininki on riehakkaampaa suuren maailman malliin.

    Äänestä

  • Vennon vieras kirjoitti:

    Hän on aivan mielettömän sexy nainen. Olette vaan kateellisia. Lisää tommottia Ukin ravintoloihin ja meininki on riehakkaampaa suuren maailman malliin.

    Tähänkin yksipuolisen katsantokannan omaavaan viestiin on nyt pakko kommentoida, koska asia koskettaa hoito-alalla työskentelevänä minuakin.
    Ensinnäkin sairaanhoitajilla pitää olla mahdollisuus vapaa-aikanaan esiintyä alkoholinvaikutuksen alaisena ravitsemusliikkeen tiloissa ( ja miksei myöskin terasseilla näin kesä-aikaan) Samatenkin sairaanhoitaja voi olla pienen pyöreä siinä missä muidenkin ammattien harjoittajat. Ja äänelleen kukaan nainen ei voi mitään. Myöskin on ihan katsojan silmässä se, muistuttaako sairaajahoitaja jotain takavuosien käheä-äänistä laulajaa. Mekin olemme ihmisiä, emme pyhimyksiä. Sallittakoon meillekin tilaisuus joskus rentoutua. Ja sitäpaitsi ei niistä miehistä päällepäin näy, ovatko varattuja vai ei. Ja kyllähän ihmiset eroavat nyky-aikana paljon. Ei liene yllätys kellekään sekään. Ravintolaan mennään pitämään hauskaa, eikä pohtimaan onko mies ehkä varattu vai ei.

    Äänestä

En tiedä mistä on kysymys, mut kännipäissään on tullut ittekin joskus sekoiltua, kuitenkin sillai ketään vahingoittamatta :)

Äänestä

ainakin hoitotaitoa erinlaisiin kiputiloihin

Äänestä

Eeiikkäää.Mulla tulee kylllääää heikki housuihin,kun tollaii morkataan.
Onko mitään jääärkeee.
Ja nyt kyllä alatta heti sanoa kuka hän on, että määkin tiiän.Tarkempia tuntomerkkejä.
Kun olen käynyt raflassa tääl niin ei siel muita ookkaan kun paksuja akkoja suut väärällään juovat ja huutavat.

Äänestä
  • Hoitsut on kyl ihan villeimmästä päästä ollessaan viihteellä irroittelemassa. Etuna on kiistatta se, että he tietävät ihmisen anatomiasta lähes kaiken ja tuntevat myös miehen rogeeniset alueet. Parhaat kyydit olen saanut juuri hoitureilta.

    Äänestä

Suloisia ja hehkeitä ovat sairaanhoitajat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hoituri2 kirjoitti:

Hei sinä pienenpyöreä punapäinen nainen! Vikittelet varattuja miehiä kirstassa, viimeks 13.7. Kehuit olevasi hoitoalalla? Ei uskoisi kun sun juopuneen juttuja kuunteli. Joku ihmetteli miksi olet yleensäkään sillä alalla? Sopisit enemmän satamaan kun hoitotyöhön. Kaverisikin vähän alkoi häpeemään sun puheitasi, et vaan päästänyt häntä lähtemään pois, mut suotakoon sulle mahdollisuus kasvaa ammatissasi, jos kuitenkin susta tulis JOTAIN. Ei se että on sinkku ja Äiti tee sinusta todellakaan hoitoalan ammattilaista tolla tyylillä. Terkkuja naapuri pöydästä.

PS. Opettele juomaan vähemmän, niin ei mokaa enempää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu