Edullista majoitusta Käkisalmesta?

Mistä mahtaisi löytyä edullista majoitusta Käkisalmesta? Google haulla löysin hotellit Korela ja Captain Morkan. Korella 96euroa/vrk, Morgan myös aivan keskustassa, niin varmaan saman hintainen, nuo menee kyllä budjetin yli.
Siis edullisempi pitäisi löytää..
8191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Huimat on hinnat, vaikea uskoa tuohon. Korela-hotelliin voi soittaa, siellä puhuvat ymmärrettävää suomea. Jos käyttää välikäsiä, niille menee prosentitkin. Toisaalta, joillakin matkatoimistoilla on kiintiöpaikkoja, joten majoitus saattaa järjestyä hyvinkin. Saimaa Travel on luotettava. Sesonki hiljenee elokuun puolivälin jälkeen, vaikka usein kelejä vielä saattaa riittää.

Äänestä

- jopa 2 heng standardi huoneen hinnaksi on korkeahko.

Äänestä

Kiitos vastanneille, korkeahkolta tuo tosiaan tuntuu.

Kallista on Karjalan kunnailla matkustelu. Virossa kävimme kesäkuussa tekemässä reissun TAllinna-Viljandi-Pärnu-Haapsalu. Hotellit (ihan suomitasoa) oli 50e molemmin puolin. Ei taida maksaa edes Pärnun kylpylä Lux-hotellikaan sitä 100e, jos ei mitään svittiä ja shampanjaa ota. Ilmeisesti nuo Pietarin raharikkaat, maksavat sen mitä pyytää. Se sitten nostaa hintoja sille tasolle, että suomipoikaa hirvittää. Tai rahan puutettahan se vaan on.

Onko muuten sellainen mahdollista, että Karjalassa olisi vielä eri hinnat suomalaisille/länkkärit ja sitten oman maan eläville?

Täytyy tuota majoitusta vielä tutkia, viisumit on jo tilattu.

Äänestä
  • Korkeat hinnat Karjalan maaseutukaupungeissa tarkoittanee sitä, että majoituspalvelut ovat Venäjän mafian hallussa, eikä hintakilpailua suvaita..?

    Äänestä

Captain Morgan on Vuohensalossa ihan maaseudulla.

Äänestä

suomenkielisillä hotellisivuilla ( ei hotellin omia) on erihinnastot... niissä on välityspalkkiot mukana. etsi hotellin omat venäjänkieliset sivut niin on ihan kohtuu hinnat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fi-Ru-Fi kirjoitti:

Mistä mahtaisi löytyä edullista majoitusta Käkisalmesta? Google haulla löysin hotellit Korela ja Captain Morkan. Korella 96euroa/vrk, Morgan myös aivan keskustassa, niin varmaan saman hintainen, nuo menee kyllä budjetin yli.
Siis edullisempi pitäisi löytää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu