Muistatteko kyseisen n.60 kiloisen nyrkkeilijän järvenpäästä?Tais mestaruudenkin ottaa enemmän kun kerran? Muistaakseni voitti paljon matseistaan tyrmäämällä. Ja nyrkkeili amatööripuolella joskus n.10 vuotta sitten?? Onko enää missään vai onko joku muu laji vienyt lahjakkuuden mennessään?
Joni Saviranta? Minne hävisi takavuosien tyrmääjä?
42
9434
Vastaukset
- --------
Täys tuntemattomuus.
- sensukka1
Jos siiderin ottoa voi lajiksi kutsua =). Nykyään tunnetaan siiderisenseinä..
- ____________
En tunne miestä.
- Malmin minivaatenain
Nostetaas kysymystä
- joni on boxer
Juoko siis siideriä? Missä juo?
- janis petke
Taitaa nykyään myös muut päihteet ja ihmisten huvikseen hakkaaminen maistua kyseiselle kaverille.. Ja myös niin kutsutut "sucker punchit" eli takaapäin lyömiset.. Että sellanen kaveri kyseessä!
- afkö
Muistan tyypin ! en tiedä mitä tekee nyt !? lahjakas kaveri jokatapauksessa .... kokeilkaa nyrkkeilyy . täällä soitatte poskee vitun pellet !!!
- Entinenboksari
Varmasti oli lahjakas omassa lajissaan, mutta fakta on, että tuollainen juoppo katutappelija saisi ihan jokaiselta ruskean ja mustanvyön tason karatekalta turpaansa niin, että ei kotiinsa löytäisi. Mawa nousisi päähän niin nopeasti, että nyrkkeilijän heijari ei ehtisi lähteä edes liikkeelle.
Samoin vapaaottelukaverit vetäisivät nekkailijan mattoon alta 2 sekunnin, kun nyrkkeilijä seisoisi pystyasennossa ja itkisi jälkeenpäin, ei saa kuristaa, kun henki ei kulje, jne jne. - SaunaTimo
Voi vittu sun etumus menis märäksi jos jontte tulis sun eteen. Vois kaiken maailman häkkiheikit saada rajusti turpaan. ( jontte on myös harrastanut myös karatea pitemmän aikaa) jontte on hyvä jätkä ku tuttuja ollaan!
- Entinenboksari
SaunaTimo kirjoitti:
Voi vittu sun etumus menis märäksi jos jontte tulis sun eteen. Vois kaiken maailman häkkiheikit saada rajusti turpaan. ( jontte on myös harrastanut myös karatea pitemmän aikaa) jontte on hyvä jätkä ku tuttuja ollaan!
Älä ala elvistelee mulle. Yksikään jontte ei kastele mun etumusta, pidä se mielessäs. On isompaakin yrittäjää vuosien varrella tullut eteen, jokainen yrittäjä on levännyt edessäni jakotzuki, juntzuki, usirogeri komboni edessä.
- Anonyymi
Entinenboksari kirjoitti:
Varmasti oli lahjakas omassa lajissaan, mutta fakta on, että tuollainen juoppo katutappelija saisi ihan jokaiselta ruskean ja mustanvyön tason karatekalta turpaansa niin, että ei kotiinsa löytäisi. Mawa nousisi päähän niin nopeasti, että nyrkkeilijän heijari ei ehtisi lähteä edes liikkeelle.
Samoin vapaaottelukaverit vetäisivät nekkailijan mattoon alta 2 sekunnin, kun nyrkkeilijä seisoisi pystyasennossa ja itkisi jälkeenpäin, ei saa kuristaa, kun henki ei kulje, jne jne.Et varmaa ymmärrä että tuo kaveri harrastanut kamppailulajeja tarhasta asti eiköhän karatet oltu kokeiltu jo ja potkunyrkkeilyt grav magat yms ei siis pelkkää nyrkkeilyä harrastanut vaan monia kamppailulajeja nyrkkeilyssä hän kilpaili.
Ja joo tuskin tosi moni vapaa ottelia kerkeisi edes kissaa sanoa.
- Herppi
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005126628.html siellähän se menee
- VankilaanVaan
"Syytetty nyrkkeilijä voitti takavuosina urheilu-urallaan aikuisten Suomen mestaruuden ja pääsi myös edustamaan Suomea arvokisoissa. Savon Sanomien mukaan hän on viime aikoina pyörinyt päihdepiireissä Etelä-Savossa."
Juoppo ja rikollinen, niin sitä pitää. - Herrasmieslaji
Löytyy lajista,kun lajista tän sortin "URHEILIJOITA"!
- kerimäkeläinen
Se mies kuka oli "uhri" tuossa lehti jutussa. ois voinukkii luoti osua koska kyseinen kitsofreenikko myy pillereita lapsille ja pimeetä viinaa
- kilo22
onkohan nykyään murhasta syytettynä/epäiltynä Nyrkkeilyn entinen Suomen mestari yritti murhata 2 ihmistä
- PenaYlösjok
Muistan kun Toivarin Henkka tyrmäsi tän Savirannan täysin Kiistolan Vintillä 2005 keväällä. Saviranta ei ehtiny kissaa sanoa, kun Henkka valmentajansa Mäntysen "NUIJI SE!"-ohjeita noudattaen haki takaväistöllä tykimmäiselle paikan.
- R3M3mB3R
Noo Henkan tuntien.. Mäntäkenraali ei treeneissä takavuosina mitään sen kummempia ohjeita antanut, välillä kun heräsi kehän laidalla humalastaan niin muisti huutaa että yksi lyönti päästä läpi, mitalit kaulaan ja dokaamaan.
Kiistolan vintiltä ei vissiin vieläkään ole siivottu tän savihousun verta lattioilta. Mononen on muuten saanut mukavasti massaa, 105kg. - Jytämies
Siirty ilmeisesti ikävämmälle alalle
rosvohommiin - jodokusMono
JA MONONEN VOITTI SAATANA
MONONEN HAKKAIS SAVIRANNANKIN - Tunnensen
Olin savirannan kanssa koivusaaren yläasteella. Joku meiju tai maiju oli sen muija sillon. Oli muuten jäätävässä kunnossa siihen aikaan. Sauraman juha tais valmentaa kehäkarhuissa. Törmäsin siihen viimeksi järvenpään yanossa tai fridassa ja silloin oli aika turvonneen näkönen kaveri. Ihan mukav se on aina minulle ollut kun tavattu.
- PateDahl
Käsittääkseni Kjäll pasko kätensä aikanaan Porin Raippaluodolla nimenomaan lyötyään Savirannan Transitin sivuikkunasta läpi. Mononen oli sopinu sen jälkeen tän Savirannan asianhoitajan Chris Dahlin kanssa, että asiasta ei puhuta. Joka ukko pitää turpansa kiinni niin saa kalaa.
- nimisataarahaa
Se tyrmäs vahingossa isolla suoralla naissun ja jäi vakoon kii. Ei oo vieläkää päässy ylös.
- TriYaackola
Henkka toimi aikoinaan Savirannan mentaalivalmentajana, he kävivät yhdessä mielen pimeällä puolella. Tämän piti auttaa Jonia mutta, viimeaikaisista lehtiotsikoista voimme päätellä että, toisin kävi.
Joni Meijun jättämää tyhjää aukkoa kompulsiivisella masturboinnilla, suklaamuroilla ja murhaamisella.
Henkkalle Jonin alamäki oli kova paikka ja hän luopui mentaalivalmentajan työstään ja syyttää vielä tänäkin päivänä sitä että, vei Jonin liian pitkälle mielensä syövereihin. - Boksari
Entinen SM-tason nyrkkeilijä Joni Olavi Saviranta, 33, on tuomittu seitsemän ja puolen vuoden pituiseen vankeusrangaistukseen kahdesta murhan yrityksestä ja törkeästä pahoinpitelystä.
Tämänpäivän netti-iltasanomista luin. Että tässä tämä Teidän lahjakkuus, heittänyt lahjakkuutensa ja elämänsäkin täysin hukkaan.- koitappasnyt
Olipas poika turvonnut, kun katsoi iltiksen kuvia. Toivottavasti valtion laitos tekisi hyvää miehelle. Täytyy nyt kuitenkin sanoa, että ei tässä nyt kuitenkaan mistään Suomen huipusta ollut, vaikka jossain Järvenpäässä oli salin ykkönen, kaukana siitä. Tsemppiä kuitenkin.
- TaavitsaisenPade
En sinänsä tajua miksi sai noin paljon kakkua, kumminkin vain murhan yrittäminen. Se on aivan eri asia kuin onnistuminen. Sen verran mitä Jonin kanssa aikanaan sparrannut, niin voin sanoa että on täysin eri asia jättää joku suunnitellusti eloon kuin tappaa. Suomen oikeussysteemi on muutenkin sellainen, että Joni olisi ilman muuta pitänyt antaa olla vapaalla, että saa jatkaa yrittämistä, kun ei vieläkään onnistunut.
Eihän Henkkakaan saanu tosta Kiistolan vintin matsista pahoinpitelytuomiota, vaikka se oli ns. pimee matsi. Oli siinä Olavi Mäenpää kehätuomarina, mutta ei se ollut sanktioitu matsi. Saviranta ei saanut euroakaan - turpaansa vaan. HYVÄ HENKKA!- Vähällä.pääsi
"En sinänsä tajua miksi sai noin paljon kakkua, kumminkin vain murhan yrittäminen. Se on aivan eri asia kuin onnistuminen."
Sai helvetin lyhyen tuomion. Lain mukaan maksimituomio olisi 13 vuotta, se olisi pitänyt antaa. Etkö ymmärrä että tuo paskakasa yritti MURHATA kaksi ihmistä, kuinka lyhyt tuomio olisi pitänyt antaa?
- TeamMäntynen
Joo, se oli viides erä kun Henkka tempas Kowollin kombon ja Savirannan silmät muljahti ympäri. Nelosessa Savirannallakin oli hetkensä, kiristi ja puristi Henkkaa palleista siinä lähiottelussa. Mäntäkenraali oli poikineen neljännen erän ajan jossain lennonjohtotornissa, mistä ne pölli skannereita. Tuli takas vitoseen ja heti alko tapahtua. Mitalit tuli kaulaan ja dokaamaan alettiin. Tulopalvelun ämmätkin tunnisti jatkossa, kun listalla oli Savirannan päänahka ja Team Henkka oli hetken aikaa kuin Team London, sillä erolla että nää jätkät oikeesti meni sinne Lontooseen, lentokoneella vieläpä ja sielläkin dokattiin. Se oli tää sama reissu jolla Prospect Boxingin äijät tappeli leirintäalueella Skotlannissa verissäpäin siitä et kuka sais sainattua Henkan nimen paperiin ammattilaiseksi. Saviranta oli Henkalle tärkee ponnahduslauta kohti Bredan leiriä ja Skotlannin taisteluita. Sillon aikanaan kun Henkka säästi omat rahat ja maksatti lounaat harkkaritytöillä, niin se oli jo merkki tulevasta pelisilmästä koska niillä rahoilla leireiltiin Belfastissa ja saatiin just SE TERÄVYYS jolla Savirantaa vietiin sitten Kiistolassa kuin litran mittaa.
- Wanhaweteran45
Näin on, ja Savihousu hävisi myös Matti Kelolle Laukaassa 1998.
- Anonyymi
Lusii kakolassa
- Anonyymi
kuollut
- Anonyymi
Ai että ihan oikein.. kyllä se karma vaan kuittaa kannattaa miettiä mitä elämässään touhuaa, paskahousu pääs hengestään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai että ihan oikein.. kyllä se karma vaan kuittaa kannattaa miettiä mitä elämässään touhuaa, paskahousu pääs hengestään.
Parempi pitää suunsa soukemmalla kun ei mitään mistään tiiä..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Parempi pitää suunsa soukemmalla kun ei mitään mistään tiiä..
Homo.
- Anonyymi
Hieno homma !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Parempi pitää suunsa soukemmalla kun ei mitään mistään tiiä..
Amen
- Anonyymi
Se kuoli vuos sitte
- Anonyymi
Hauattu?
- Anonyymi
Onko tietoa mihin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tietoa mihin?
Veti Heleniuksen kulmassa olevan puutarhatontun spermaa henkeen ja tukehtui
- Anonyymi
Onkohan kuolinsyystä hajua? Lusimassa olin jannun kanssa samaan aikaan ja en kyllä kovin montaa yhtä reilua ja rehellistä roistoa ole tuntenut… kaikinpuolin hyvä jätkä ja heikkojen puolella. Jos joku on kiin kova ihminen että innostuu toisen kuolemasta, ehkä karma näyttää teillekkin vielä… R.I.P
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026708
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324018törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303445Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831837- 331428
- 281367
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi481141Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111016Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11950- 42909