Aluksi sitä on, sitten se haipuu ja häviää. Toiselle saa kiukutella ja tiuskia, määräillä ja tehdä mitä päätöksiä huvittaa. Voi vaikka lyödä jos siltä tuntuu ja ilkeillä kun toinen makaa flunssassa sängyllä hiljakseen. Ei se ole enää rakkautta, se on pakkoelämää toisen kanssa, kitkuttelua eteenpäin. Mistä sen rakkauden sitten saa? Ei ainakaan parisuhteesta.
rakkaus vain katoaa
surullinen elämä.
3344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kuin myös on kuin oisi pakko olla yhdessä.kun pappi on sanonut aamenen .vaikka rakkautta ei enää ole ollut vuosiin.on kuin olisi kämppäkaveri mutta sekin vain pakosta.kun toista ei voi noin vain heittää pellolle.mutta kaippa se on mentävä vain päivä kerrallan .vaikka toinen ei arvosta toista ollenkaan .
Jos noin elät, niin silloin et arvosta itse itseäsi ollenkaan.
Pitäiskö aloittaa siitä?
hanki oma elämä !!!.elä riudu tuollasessa elämässä .sinäkin ole rakastamisen arvoinen .joku mies rakastaa sinua oikeasti.ALA elää.!!!!