Mitä mieltä Linjetistä? Hinta-laatusuhde ok? Kokemukset tästä purresta - Pärjääkö vielä tämän päivän veneille vai onko jo antiikkia?
Linjett 32
2
2147
Vastaukset
- Herra 47
Mitä tarkoitat pärjääkö tämän päivän veneille. Myötätuuleen ajettaessa ei kulje yhtä kovaa tuskin kryssilläkään. Se on sitten jokaisen oma päätös että onko sillä väliä jos vene lomakäytössä ja päiväpurjehdus sen 20 mailia. Määritteleekö sinun näkemyksesi sinulle sopivimmasta veneestä suomi 24:n palstalaisten kommentit onko vene antiikkia?
Mielestäni Linjett 32 on hyvä pienen perheen kesälomapursi. Rahamäärä on aina aika suhteellinen käsitys, että mikä on käytetyssä veneessä hyvä hinta-laatusuhde.
H-veneessä on varmaan parempi hinta-laatusuhde jos se on yksi hakinnan kriteeri. - oon kokenut
Linjett purjehtii aika hyvin LYS-lukunsa mukaisesti. Samankokoisella uudemmilla on suurempia lukuja, mutta käytännössä pärjää edelleen cruisereille, C/R-veneet menee menojaan. Muutoin erinomaisen laadukas vene, pesee sen suhteen muut ruotsalaiset aikalaisensa mennen tullen. En ole Linjettiä omistanut, mutta aika paljon sellaisella purjehtinut ja monipuolisesti tutustunut. Vene kestää vielä varmasti seuraavallekin polvelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1361260
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34791Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 14570
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä25521Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott29506Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad24500- 22467
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .14462Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver14461