Eikös

kiusaaminen ole jo rikollista toimintaa,josta pitäisi saada vankeutta??
otetaan esimerkki :sairaalloinen vainoaminen joka menee jo liian pitkälle
(sähköpostit luetaan salassa,elämä tuhotaan täysin,et saa olla etkä elää
normaalisti..olet 24 h vainottu)

katsoitteko dokumentin: kuoliaaksi kiusattu ?
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikä motiivi?

Äänestä

Jos joku joutuu lukemaan sähköposteja salassa tai ei kestä sitä, että jotkut elävät normaalisti, silloinhan se sairaus on ihan vakoojan puolella ja kaikkien muidenkin, jotka hyväksyvät rikollisuuden silloin kun sattuvat itse tekijäpuolelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sairaalloinen1 kirjoitti:

kiusaaminen ole jo rikollista toimintaa,josta pitäisi saada vankeutta??
otetaan esimerkki :sairaalloinen vainoaminen joka menee jo liian pitkälle
(sähköpostit luetaan salassa,elämä tuhotaan täysin,et saa olla etkä elää
normaalisti..olet 24 h vainottu)

katsoitteko dokumentin: kuoliaaksi kiusattu ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu