Niin, elikkä minkä ikäsenä ois sopiva aika alottaa kiroilu?:)
Ja mitkä on teiän lempi kirosanat??;)?
Ja mitkä on teiän lempi kirosanat??;)?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Ei vittu...
Taas sinä
Et voi olla tosissas..............
Kyselet netistä millon kannattaa alottaa kiroilu?!
Noh täs ois neuvo: älä alota kiroiluu ollenkaa, vaikka tuskin tulee onnistumaa tollaselta idiootilta, joka taitaa ajatella että kiroilu on siistiä.
Trolli
Ei ole tiettyä ikää millon "pitäis" aloittaa kiroilu :D
Juuri näin. Niin sitä pitää. Kiroilu näköjää kannattaa alottaa jossai tietys iässä?
Nykykakaroiden ajattelutapa. En kiistä etten olisi itekkää kakara, jote haters gonna hate.
Alotin joskus 6 vuotiaana ja lempikirosana on vittu
Kannattaa aloittaa noin 50v iässä, ja oma lempi kirosanani on kautta aikojen ollut opiuliru!
Siis oikeesti?! Toivattavasti tämä on helvetin paska trolli!! Voi vittu noita 2000 luvusta eteenpäin syntyneitä!! P.s kiroilu on hanurista! Jää koukkuu ku nikotiinii, kofeiinii yms koukuttaviin aineisiin!
Vitut jää
Hei sanoit niinku et kiroilua ei kannata alottaa mut äske sieki kiroilit.. ....................... EN tykkää kiroilemisesta
Alotin 8v se oli sillon niin kovaa nykyyän en kiroile paljoa :)
Joku 5w iha sopiva ikä kiroilla ja siin sivus poltella vähä rÖÖkii;P
Ei voi olla nolompaa tapausta.... Mee kysyy mutsiltas..!
Ei kannata aloittaa kiroilua! Kaikilla "Kirosanoilla" on oma ja OIKEA merkitys. Ajatelkaas jos joku huutaa:
Ai V!T tU!!! Se on sama kuin huutais:
Ai pillu!!!
Tai: EI REVAREIKÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mun lempi kirosanat on vittu,perkele,saatan. ja yleensä sanon "haista vittu".
Mäkin. Haista vittu!
Voi luoja! :'D Tää piristi aamuani! Mutta joo, älä kiroile, ei se merkitse yhtään mitään. Ne jotka kiroilevat, luulevat olevansa "cooleja". Eivät ole, ovat vain lapsellisia.
Helpointa on olla kiroilematta, jos kiroilee, pitää tietää milloin se on ok ja milloin ei. Kaveriporukassa saattaa olla okei, ainakin joissain tilanteissa, vanhemmilleen taas ei kannata kiroilla. Tajuatte varmaan pointin. Toki minkä tahansa muunkin voimasanan käyttäminen toimii hyvin. Permanto on hyvä valinta, kuulostaa vähän samalta kuin perkele, mutta ei ole mikään oikea kirosana. Kettu on myös aika yleinen.
Kiroilu tutkitusti lievittää kipua, joten kiroilu kannattaa säästää siihen hetkeen kun vetäiset vasaralla sormilles oikeen kunnolla. Silloin kiroilua ei pistetä pahakseen ja siitä on jotain oikeaa hyötyä.
Itse kiroilen lähinnä kun kaveriporukalla pelataan korttipelejä, meillä seiskan lopetus menee jotakuinkin näin:
Voittaja: "Lappu"
Seuraavalla kierroksella: "Loppu" ja muut "VITTU!"
Rimmaa niin kauniisti.
SIIS OOT OIKEESTI VARMAA MAAILMAN NEROKKAIN RÖLLI XDDDD
Ei jumalauta mistä näitä tälläsiä pentuja tulee-_-? Kiroilu on oikeastaan paha tapa, sitä ei sopisi aloittaa ollenkaan, mutta silti suuri osa ihmisistä (etenki nuoriso) kiroilee vähän turhankin usein.
Itse "aloitin" tuossa yläasteelle siirtyessä (7lk). Siinä on helppo aloittaa kaikki alusta, kun on niin paljon uusia ihmisiä jotka ei tunne sua mitenkään. Ja onhan tää yläaste vaan jotenkin niin kova paikka:D
Viimeiset 3vuotta peruskoulua. Yläasteen aikana sitä etsii itseään ja opettelee paljon kaikenlaista..
Annan sulle yhden vinkin: Tee niin kuin itse koet parhaaksi!
Niin, kiroilua voi käyttää monessa paikassa jo nuorella iällä.
Paikallisessa hampurilaispaikassa tapahtunut.
Isi tuli tenavan kanssa hakemaan iltapalaa. Kersa oli noin kahdeksan tai korkeintaa 10 vanha.
Isi osti sille annoksen ja jäi kassalle maksamaan.
Poika meni ihan itse hakemaa ketsuppia siihen paperikippoon.
Pumppas kipon niin täytee että ketsupit valu pitkin ranteita.
Huusi isille että tuu auttaa ja samantien siltä palo päre ja se huusi siinä ketsuppipisteen edessä että voi vittu,
Ja kovaa vielä.
No isi ei heti kerinny hätiin niin poika paiskas ketsupit pitkin pöytää ja ravisteli käsistä loput ketsupit lattialle ja huusi että voi jumalauta.
Isi siihe että ei saa kiroilla
Poika lähti kohti vessaa ja huuti mennessää että antaa olla perkele.
Isi ei tuumannu sen kummempaa. Minä olin siinä huuli niin renkaana että myyjä kävi jo kysymässä että odotanko mahdollisesti jotain annosta?
Tunnen 6v joka kiroilee paljon....
ite en kiroile, ja jos mieli tekee, käytän sanaa saakeli, koska se nyt ei kumminkaan ole varsinainen kirosana, mutta helpottaa esim. jos tekee mieli ragettaa jostain syystä :D mutta mielestäni kiroilun "hyvä aloitusaika" on ehkä 7. lk eteenpäin, koska jonkun ala-aste ikäsen kiroilu on todella häiritsevää. :/ 7. luokalla kuulostaa jo ehkä vähän siedettävämmältä.
XD MU KAVERI 2v pikkuveli kiroilee ku mikäki ja samoin koko perhe MUTTA SE ON NII PASKAA KU VANHEMMAT RUPEE ITKEE SIITÄ
No siis täon t0ootally vaa mun mielipide mut mein sisko ja mä olaan kiroiltu iha ipanana jo :3
ite kun vaikka astun vesilammikkoon tai jotain muuta mitä en suunnitellut menevän niin huudan niin saatanan lujaa "VOI SAATANAN VITTU!" kiroiluun ei ole minkäänmoista ikärajaa sanotaan näin kun menee yläasteelle niin kiroilu kuulostaa siedettävältä
Aloita kiroilu ei-koskaan. Kiroilu saa sinut vaikuttamaan epäsivistyneeltä pöljältä.
Olen 14wee tyttö ja yritän nyt lopettaa kiroilua, koska se on todella lapsellista ja en pidä siitä yhtään :) suosittelen! Joten älä edes aloita kiroilua, sitten sinun ei tarvitse lopettaa sitä ;)
järkee haukkuu 2000 eteepäi syntyneit oon syntyny 02 ja en sano et en oo mikää täydellii mut loukkaa niit jotka on fiksuja!
"Voi vittu noita 2000 luvusta eteenpäin syntyneitä!! "
Elä nyn yleistä! Minäkin... no kiroilen joskus, mutta en sentään oo samanlainen vajukki kuin esim. aloittaja.
" Ne jotka kiroilevat, luulevat olevansa "cooleja"."
Toistan (Jo miljoonatta kertaa täällä suolistossa.) älä yleistä! Harvat oikeesti uskoo olevansa kiroilun takia cooleja. Se vaan tuo tietyssä seurassa uskottavuutta ja se kyseinen seura koostuu juurikin pääasiassa nykyajan nuorisosta, niin siihen seuraan päätyy helposti mukaan.
Ite alotin jtn 10 vuotiaana mut lopetin sen vähä ajan päästä:) Mut ei tosiaa kannata ees alottaa
Kiroilu ei ole järkevää alottaa se on tyhmää ja mä en ainakaan pidä heistä jotka kitoilevat
LOPETTAKAA NUO SAATANAN RIPULIPIERUT JA PISTEET!!!!!!! OTTAA NIIN PALJO PATTIIN! Ja vielä enemmän tommoset idiootti kakarat! Älä tuu kyselee millon alotat! Et ikinä! Se on lapsellista ja ärsyttävää! Olet tyttö. Käyttäydy sen mukaisesti. Pikku tytöt ei kiroile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Saatana <3
Heti kun oppii puhumaan tietenkin
Vetäkää käteen kaikki saatanan persereiät vittu
Jyyu6 ja sen jälkeen j lööppien ole oo mitään nnkjk w33 ja se oo ihan hyvin mjyylo on ihan hyvä Ööpp8
öö öö ööh 6 vveeee