voisiko joku....

kertoa minulle mitä näyttelyissä pitää tehdä.kun haluaisin viedä gerbiiliin näyttelyyn mutta en tiedä pitääkö lemmikillä olla paperit vai ei jos joku voisi kertoa niin vastatkaa mun sähköposti osoitteeseen tai tähän mun osoite on [email protected]
1107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näyttelyissä on kaksi luokkaa: pet-luokka ja virallinen.

Viralliseen luokaan vietäessä gerbiilin pitää olla rekisteröity (ks. http://www.gerbiiliyhdistys.fi/yhdistys/rekist.html ) Virallisessa luokassa arvostellaan gerbun värin vastaavuutta määritelmään yms.

Pet- luokkaan ilmoitetun gerbun ei tarvitse olla rekisteröity. Pet-luokassa keskitytään kuinka hyvin gerbua on hoidettu (mm. turkki, kynnet)

SGY:n näyttelykalenteri löytyy tuolta: http://www.gerbiiliyhdistys.fi/nayttelyt/nkalenteri.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gerbiili hullu kirjoitti:

kertoa minulle mitä näyttelyissä pitää tehdä.kun haluaisin viedä gerbiiliin näyttelyyn mutta en tiedä pitääkö lemmikillä olla paperit vai ei jos joku voisi kertoa niin vastatkaa mun sähköposti osoitteeseen tai tähän mun osoite on [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu