Compass ilmastoinilla?

kuuma_on

Onko näin, ettei Compassissa ole ilmastointia? Vakiona siis. Tai näyttää siltä, ettei valtaosassa olisi ilmastointia lainkaan myynti-ilmoitusten perusteella..

7

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • texas rangers

      On on,,ja tehokas.

    • kuuma_on

      Erikoista, ettei koht. uusiin autoihin laiteta edes manuaali-ilmastointia.. No joo, onhan se Jeeppi muutenkin vähän omien polkujen kulkija muutenkin.

      • jeepisti

        On meidän -12 mallisessa ilmastointi siis jeep compassista kyse ja hyvä onkin ,,,auto muutenkin kuin unelma!!!


    • kuuma_on

      Itse ole seuraillut lähinnä nuita jonkun vuoden ikäisiä, hieman edullisempia, taitaa osua vm. n. 07-09. Sinänsä olisi tilaa työrojulle ja nelivetokin, mutta ilmastoinnin puute on kynnys. Tottunut ei vaan tule toimeen ilman. Harvassa katsomistani vaikuttaa olevan minkäänlaista ilmastointia.

      Lähinnä siis sitä kyselin, että onkohan näistä liikkeiden ilmoituksista jotkut puutteellisia kun monesti perustuvat pelkkiin rekisteritietoihin, mutta vastaus taisi tullakin jo. Ei vain näytä olevan, harmi sinäänsä.

    • jeepman.

      On niissä ilmastointi,ainoastaan jos jossain on malli sport base siinä ei ollut ilmastointia vakiona oli nääs sellainen hinnat alkaen malli.Kaikissa muissa on ilmastointi.

    • Lumihiutale kytkin

      Kaikissa Suomeen tuoduissa Compass, Patriot ja Grand Cherokee malleissa on ilmastointi vakiona. Joko manuaali tai automaattikäyttöisenä. !

    • mainio auto

      Jeep Comapas Sport Base 4x4 2,4 mallissa ei ole ilmaistointilaitetta eikä penkinlämmittimiä. Kaikissa muissa Compas malleissa ne on.
      Hyvin on pärjätty yli kuusi vuotta ilman ja ei ole ollut kuluja ilmastoinilaitteen "rahastushuolloista. Compasissa on erittäin tehokas lämmityslaite Suomen oloihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2313
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      35
      1365
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      60
      1348
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1309
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe