Vauvan punainen korva

Mitämäteen

Osaako kukaan sanoa että mistä johtuu kun meidän 7 kk ikäisellä vauvalla on toinen korva punanen? Siis niinkuin ulkokorva ja korvanlehti. Ylös on nyt ihan just puhekeamassa ainakin 2 hammasta . On kyllä itkunen , mutta niinhän tuo on aina ollut hampaita tehdessä.. Pitäsköhän mennä lääkäriin vai odottaa et hampaat puhkee ja jos ei mee ohi ni sitten?

5

3241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Korvatulehdus tai korva on saanut liikaa aurinkoa ja iho palanut? Joku eläin pistänyt?

    • ---------operoitu

      Lääkäriin. Itselläni on ollut korvalehdessä rustotulehdus, ei ole mikään ns. leikin asia.

    • fdfdf1

      no meil ainaki on punanen ku vauva hinkkaa sitä kun on korvansa löytänyt. ja kynnellä välillä raapaisee niin korva punoittaa koko päivän.

    • Alkuperäinenkirjoittaja

      Huomasin juuri että korvassa on myös pieni mustelma, tai verenpurkauma.. Tuolla rustossa korvan ylimmässä kohdassa.. Mikähän voi olla!?!? Täytyy varmaan soittaa lääkäriin ja kysyä!

      • ...

        Lyönyt korvan johonkin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6818
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      49
      1083
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe