Kankaanpäässä mahdoton saada Taksia

Semmonen vinkki nulikoille että kannattais ajaa ravintoloiden sulkemisen aikaan kyytiä kunnei kerran taksia saa millään, se tuskin on keltään pois.
5314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Meneekö taksikuskit kaikki Kankaanpäässä yöksi nukkumaan?

Sit toinen on se, että linja-autoasemalle kannattaisi pystyttää taksipylväs ja laittaa päivystäviä siihen. Veetuttaa joka kerta Kankaanpäähän tullessa se, kun ei taksiin pääse suoraan vaan pitää soittaa taksiasemalle. Ei anna hyvää kuvaa taksien puuttuminen matkailijoille.

Äänestä
  • Kankaanpäästä ei saa hyvää kuvaa vaikka ois tolppa joka ovelle.

    Äänestä

Kankaanpään taksia vaikea saada kun ne vaan kyttäävät kela kyytiä kun niistä saa pitempiä kyytiä siis paremmin rahaa kun tavallisista kyydeistä. Eivät ajattele että on asiakaspalvelussa jossa palvellaan asiakkaita. On asiakkaita jolle lyhyt matka voi olla elintärkeä, että pääsee hoitamaan asiota, taikka vaikka turistia joka tarvitsee kyytiä isojen laukkujen vuoksi! Luulisi että olisi joku instanssi joka valvoo tälläistä huonoa palvelua joka valitsee asiakaansa!

Äänestä

Ei tarvitse olla nulikka tarvitessaan taksia, voisi kyllä olla toimiva päivystys tekniikan aikana varmaan toimisi.

Äänestä

Kantsii soittaa suoraa Virtaselle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ghgfhgfdhgfdgfh kirjoitti:

Semmonen vinkki nulikoille että kannattais ajaa ravintoloiden sulkemisen aikaan kyytiä kunnei kerran taksia saa millään, se tuskin on keltään pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu