Pöljä akka

naapurina!

Meillä on pöljä akka naapurissa: se ei enää keksi mistään muuta mistä valittaa kuin että kaksi heinää kasvaa 20 cm liikaa. Nytkin tuntui siitä vaahtoavan. Mitä te teette HULLUN naapurin kanssa?

Hullullahan on aina ollut tarkoituksena ajaa toisetkin hulluiksi, joten tässä täytyy vaan yrittää pysyä järjissään. Hullulla akalla on niitä metodeja, joita akka käytää päästäkseen tavoitteeseensa: näyttää koko ajan vaan pöljemmältä ja pöljemmältä. Te joilla tämmöen ihmisen vääristymä on naapurina, niin tiedätte mistä kirjoitan!

3

474

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Jätät huomiotta kaikki turhat valitukset ja olet oikein leson ja rennon oloinen.

    • skitsomummot kumoon

      Paras kosto on menestyminen.

      Itse olen saanut "nimettömiä" valituslappuja siitä asti kun naapuriin muutti skitsomummo. Ennen ei ole ollut mitään ongelmaa mutta nyt täytyy joka asiasta vääntää.

      Jos satun näkemään sitä pihalla niin hymyilen niin maan perkuleesti ja vaikutan niin iloiselta elämääni kuin olla ja voi. JA SEKÖS HÄNTÄ ÄRSYTTÄÄ :)

    • häääähäääää

      Anna hullulle todellista aihetta valittaa. Hyväksi havaittu keino on että hankit jostain kourallisen puistopalsamin siemeniä ja viskaat paskiaisen pihalle. Siinä on yhtä vittumainen kasvi kuin naapurisi. Lisääntyy holtittomasti. Ekana vuonna yksi, toisena tuhat, kolmantena miljoona alkua. Loppuu ainakin heinistä valitus kun se niitä nykii pihastaan. Eikä se kasvi katoa myrkylläkään, aina pilkistää jostain nurkasta.
      Jos tämä ei auta pasko sen ovelle ja ole yhtä vittumainen takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3986
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1899
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1364
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1296
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1185
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1041
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      941
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      333
      914
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      901
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      892
    Aihe