S marketin laajennus taidettu kuopata

Huittisten S market hanke on taidettu kuopata kun asiasta ei olla puhuttu vuoteen kohta. Johtuisiko hankkeen unohtaminen Poriin tulevasta isosta Puuvillan kauppakeskuksesta, Sastamalan Citymarketin suunnittelusta ja Loimaan Prisman ja Citymarketin läheisyydestä. Lähettiinkö S marketin laajennosta ajamaan liian myöhään ?
5317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taitaa olla kaavoitus kesken.

Äänestä

Onko sitä joku lähtenyt ajamaan?
Kai SOK sen ite tietää, josko lähtee laajentamaan tai ei. Ei sitä kukaan muuten vaan voi lähteä ajamaan vai lähetkö ite?

Äänestä

vitja että on tyhymiä himisiä mailmassa,kengännumero ilmeisesti 36 ja äo sitä pienempi,kannattaisi lukea lehtiä ,että tietäisivät missä mennään...

Äänestä

No mun puolesta on se ja sama onko koko markettia,en oo siihen taloon kantanu euron euroa,en myöskään Agrille enkä ABC:lle...johtuu jostain syystä.

Äänestä

Taitaa olla tämä yleinen tilanne, kauppa ei käy. Monia isoja hankkeita lykätty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miten on ? kirjoitti:

Huittisten S market hanke on taidettu kuopata kun asiasta ei olla puhuttu vuoteen kohta. Johtuisiko hankkeen unohtaminen Poriin tulevasta isosta Puuvillan kauppakeskuksesta, Sastamalan Citymarketin suunnittelusta ja Loimaan Prisman ja Citymarketin läheisyydestä. Lähettiinkö S marketin laajennosta ajamaan liian myöhään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu