Lappeenranta - miehetön kaupunki

Valtavasti sinkkunaisia, missä kaikki kiinnostavat miehet ovat? Siis, lapsettomat, itsestään huolta pitävät, nuoret miehet 18-30v? Minulla paljon kavereita, jotka ikisinkkunaisia. Tuntemani miehet taas seurustelevat..Ei täällä pääse elämässä eteenpäin.
301172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Tämän täytyy olla vitsi :D mene johonkin naisvaltaiseen kaupunkiin ja tule sitten kertomaan lisää. Tässä kaupungissa on naistenmarkkinat vielä enemmän kuin muualla.

Äänestä
  • Et sä osaa muuta, kun jankata tota samaa jokaisessa viestiketjussa ? Kannattas hakee joku lääkitys !

    Äänestä

Ei täällä ole kuin jäännöseriä halvalla. Parasta ennen -ajankohta ohi ajat sitten.

Äänestä

Kerro ihmeessä kuinka halvalla kun sen noin hyvin tiedät. Jos ja kun olet joutunut maksamaan niin ei taida sinullakaan pärstäkerroin olla järin sileä.

Äänestä

En miehistä tiedä mutta tässä olis yksi renttu ja sen ruusunkin saat.

Äänestä

tää on joku provo

Äänestä

Maallikosta ainakin tuntuu muutaman vuoden otannan perusteella että näille Lappeenrannan naisille ei mikään riitä ja kelpaa

Äänestä

Eikös tääl oo se joku hönöne mikä avautuu kaikille me naisille?

Äänestä

Näin muuten on, ei ole miehiä Lappeenrannassa!

Äänestä
  • Mitäs myö sit ollaan??

    Äänestä

  • vajaa30:D kirjoitti:

    Mitäs myö sit ollaan??

    No nimimerkkikin kertoo, miksei naisia nappaa... Vajaasta kun ei täyttä saa, vaikka minkä tekis.
    Haha.

    Äänestä

  • vajaa30:D kirjoitti:

    Mitäs myö sit ollaan??

    En tiedä, ette miehiä ainakaan!

    Äänestä

  • vajaa30:D kirjoitti:

    Mitäs myö sit ollaan??

    Kukaan ei löydä ketään, jos täältä palstalta etsii.

    Äänestä

  • reilu viiskymppinen kirjoitti:

    Kukaan ei löydä ketään, jos täältä palstalta etsii.

    Näin on :)

    Äänestä

Naisten mielestä varmaan jotain naistenpalvelijoita, joita täytyy miellyttää :) eihän meissä ole mitään kipinää kun kemiat eivät sinkoile joka paikkaan ja perhosia vatsassa :)

Äänestä
  • Tollanen krooninen katkeruus voi vaikuttaa aika paljon asiaan. Ei kipinät ja kemiat taatusti sinkoile !

    Äänestä

Kyllä kouvolan miehet hyvin kelpaa LPR naisille.

Äänestä

Mäne iskemää miun entine "mies" joutaa varmasti siunkii luo! Paperitehtaalta löytyy!

Äänestä

Man is the most intelligent of the animals - and the most silly.

Äänestä

koko lpr.än ukkolauma on pelkkiä jäännöserä pellejä.....akat otta pelkästä säälistä nää väsykät........herrane

Äänestä

tänään ainaskin lähtee joukko sinkkumiehiä yöelämään ;)

Äänestä

No jos täällä kerta niitä sinkkuja riittää niin missähän ne oikein on?
Mistä pitäisi aloittaa etsintä? Onko teillä joku lippu lahkeessa? Helpottaisi kummasti etsinnässä.

Äänestä

hyvin tyypillisiä paikallisia naisia.. hyvin ollaan hiljaa kun käy jututtamassa :(

Äänestä

Katso vaikka Suomi24 treffitpalstalta. Sielllä on miehiä valtavasti etelä-karjalan alueelta. Naisia ei juuri ole, suhteessa miehiin. Kun vertaa esimerkiksi Tamperetta, Helsinkiä tai muuat p-kaupunkiseutua. Siellä ne naiset on. Täällä naisen etsintä on ihan turhaa.

Äänestä

Ne runkaa kotona facebuukin ääressä. Siinä ylopiston naapurissa.

Äänestä

- joo se on niin että moni jää ilman.
Luonnonvalintaa ?
ja kun jo se omakuva on suoraan prsiistä,
niin ei siinä sitten tapahdu sitä ihmettäkään.....
On vaan pelkkää kulutusta ja viihdettä,,,

Äänestä

ooho, onkos näin? pittääpä poiketa kaupungisa joskus - kuulostaa lupaavalta.=)

Äänestä

Missä sinkkunaisia, -miehiä? Ovatko sekä miehet että naiset täällä saamattomia, sanan kaikissa merkityksissä?

Äänestä

Eihän täältä löydy ketään gay-pojallekaan.

Äänestä

Tänään taas Ilonaan toteamaan, ettei Lappeenrannassa ole miehiä sinkkunaisille. Surkeaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sinkkunainenlpr kirjoitti:

Valtavasti sinkkunaisia, missä kaikki kiinnostavat miehet ovat? Siis, lapsettomat, itsestään huolta pitävät, nuoret miehet 18-30v? Minulla paljon kavereita, jotka ikisinkkunaisia. Tuntemani miehet taas seurustelevat..Ei täällä pääse elämässä eteenpäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu