Olisiko kenelläkään antaa vinkkiä hinnoista ja myyjistä?
Kotka foorumilla eräs Heinolassa työssä käyvä henkilö kertoo raijjaavansa klapeja Heinolasta Kotkaan, täytyy saada halvemmalla kun Kotkasta.
Kotka foorumilla eräs Heinolassa työssä käyvä henkilö kertoo raijjaavansa klapeja Heinolasta Kotkaan, täytyy saada halvemmalla kun Kotkasta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Saako esim nuohoojat klapeja erikois hintaan?
Taidat olla itsekkin aika klapi ,yhdessä tuon heinolan sällin kanssa. Heinolan kaupunki antaa avustusta ostaa pollttopuita kaikille köyhille, sen päättää sosiaalitoimi, sieltä voit kysyä. Kaikki spuget niitä hamuaa ja sitten myy jollain summalla eteenpäin jotta saa pikkuisen hilloa, . On muuten samanlaista toimintaa kuin Heinolan kunnallispolitiikkakin, annetaan kaverille joka sitten pistää rahoiksi ,näihän se menee .
Klapikauppa eikun kukoistaa.. puupäitähän riittää.
Kyllä Tommolan suuntaankin sossu antoi avustusta ja jopa kaupunki toimitti klepeja niin jotta siellä oli kellerissa niitä noin 25kuutiota kun asukas muutti pois jyränkölään. Kukaan ei tajunnut heinolan sossussa kysyä mihin hän niitä tarvitsee kuuden vuoden ajan kun koko talossa ei ollut olemassa edes piippua saati muuta tulisijaa kuin pihassa oleva pallo grilli.
Hyvä heinolan sossu sössikää lisää ni hyvin menee :)
Asiasta tiedän siitä kun kävin taloon muuramassa piipun sen jälkeen kun se oli tämän puun polttelijan jäljiltä myyty.