Onko tietoa, milloin Nokia Lumia 925 tulee myyntiin Suomessa?
Tuntuu niin älyttömältä, että Nokialta tulee koko ajan uusia tuotejulkistuksia, mutta myynti Suomessa laahaa monta puhelinmallia perässä.
Tuntuu niin älyttömältä, että Nokialta tulee koko ajan uusia tuotejulkistuksia, mutta myynti Suomessa laahaa monta puhelinmallia perässä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://mobiili.fi/2013/06/10/lumia-925-saapui-markkinoille-suomessa-saadaan-odottaa-viela/
Vielä ei ole tietoa suomeen tulosta.
Suomessa kauppa käy. Uutuuksia tuodaan sitten kun kauppa alkaa hiipumaan.
https://www.digivire.com/p/12524
Tuolta tilaamaan, melko kallis on kyllä vielä, enkilän hinta 528€ eli hieman yli 400.
No jopa tuli kirjotusvirheitä, siis hinta USA:ssa 528$ eli hiukka yli 400€.
Ei kannata välttämättä tilata tuosta paikasta. Keskustelujen mukaan se ei ole hyvä verkkokauppa.
Tottahan toki se on epäilyttävä kauppa kun myy halvalla.
Itse tilasin galaxy S4:sen sieltä, hinta 539€, toimitus kesti 12pv mutta esim. laitteen rekisteröinnin kanssa ei ollut mitään ongelmia, suosittelen.
Googletuksella löytyy kyllä kaikkea kuraa mutta kertokaapa kauppa joka on kerännyt pelkkiä kehuja.
Miten Nokian logistiikka voi olla niin kuralla ettei puhelimen saatavuudesta ei edes osata sanoa mitään? Saatikka että jo kauan sitten julkaistua puhelinta oikeasti saisi. Ei ihme ettei yhtiöllä hyvin mene. Mielenkiinto laantuu ja uusia malleja puskee markkinoilla jos ei saada näitä myyntiin tämän nopeammin eikä tiedetä milloin saa. Kuluttaja odottaa mieluummin jos tietää kuinka kauan pitää odottaa. Kun ei tiedä niin valitsee kilpailijan mallin.
Luultavasti 15.8 esittely Helsinki aleksanterinkatu lippulaivamyymälä.
Ainakin ääni.nokia.fi blogista aika selkeesti rivien välistä luettavissa. Ja 100 ensimmäiselle kahvia ja pullaa.
www.handyshop.de ja muita paikkoja saksassa on