Vai menitkö vain siitä mistä aita on matalin?
Tämä ei ole tarkoitettu ilkeilyksi, mutta en voi olla ajattelematta näin, jos en edes keskustelun arvoinen ole sinun mielestäsi. Olet kuitenkin noin muuten aika fiksu mies, enhän sinusta olisi muuten kiinnostunutkaan.
Tämä ei ole tarkoitettu ilkeilyksi, mutta en voi olla ajattelematta näin, jos en edes keskustelun arvoinen ole sinun mielestäsi. Olet kuitenkin noin muuten aika fiksu mies, enhän sinusta olisi muuten kiinnostunutkaan.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mitä itsensä nostatusta, ja ei muka ilkeä viesti. mitä muuta toi on kuin vittuilua. Sä se jaksat vänkyttää palstakyylä.
Sinä se varsinainen vänkyttäjä olet, jos aloittajan selkeästi esittämä asia pitää kääntää noin kieroutuneeksi ajatteluksi. Ei ole pakko kommentoida, jos ei ymmärrä.
Eli siis hän jätti sinut rauhaan kun esitit välinpitämätöntä? Nyt sitten ruikutat täällä kun ei jäänytkään ruinaamaan!
Jos taas sitten et oikeastikaan olisi ollut kiinnostunut ja mies sitten olisi perässä juossut niin sitten ruikuttaisit täällä että ärsyttää kun ei kerrasta tajua. Eli aina kun esität välinpitämätöntä niin pääset tänne ruikuttamaan. Näytä kerrankin itse ne omat tunteesi heti alussa ja lopeta pelailu niin saatat jotain saada aikaiseksikin.
Miksi piti ihan itse keksiä kokonainen tarina aloituksen ympärille? Että saisi taas vähän säälittyä itseään?
En halua enää juosta sun perässä. Yritin aikani, mutta kyllästyin, kun mitään kiinnostusta ei tullut sun taholta.
Jutella toki voidaan, kunhan satutaan näkemään kasvotusten. Mutta sori. Mun "rahkeet'" ei taida ihan riittää sulle. Tarvitset toisenlaisen kumppanin. Hieman paremman kuin minä. Tämä ei ole ilkeilyä. Tämä on totta ja vain sinun parasta tässä ajattelen.
Et sinä tiedä, mitä minä tarvitsen. Ethän ole koskaan mun kanssa kahden jutellut. Olet vain sivusta kuullut muiden kanssa höpistyä höpötystä, jos nyt hän edes olisit. Vai itse tiedän minkälaisen miehen haluan ja minkälainen mies minulle sopii. Luuletko jo, että en tähän ikään mennessä ole sitä oppinut huomaamaan mitä haluan kumppanilta?!
Ja minä "tiedän", ja vaistoan minkälainen sinä olet. Tässä en sitä nyt taas ala analysoimaan, mutta minä kyllä tiedän....
Mutta tietysti, ei väkisin. En vain osaa tätä lopettaa, kun....tiedäthän....
Jos on tunteita toista kohtaan niin ei toista niin vain unohdeta, eikä kiinnostus lopahda. Mun mielipide ;)
...olet oikeassa 150% totuus:))
Hyvä suhde on kuin viini, paranee vaan vanhetessaan.
vanha slogan mutta aika totta.
vain perseennuoleskelijat käyttävät edellä mainittua sanaa, joka kuvaa ihmisen olemusta.
mutta pikkuhiljaa laimenee,jos en jo pian pääse näkemään sinua. Kohta tuskin muistan miltä näytät eli polttoainetta aletaan tarvitsemaan.
Tankki täyteen, mutkaa suoraksi :)