Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

kysymys miehille

Olen seurustellut miesystäväni kanssa noin puoli vuotta muutaman kerran mies on lauennut seksissä kondomin kanssa sisään mutta yleensä mies panee jonkin aikaa ja sen jälkeen hoitaa lopun käsin. Onko miehiä joille on vaan nautinnollisempaa käyttää omaa kättä vai miksi näin. Mies kuitenkin kehuu seksiä kanssani mutta jotenkin itselleni on vähän outoa että miksi haluaa välttämättä tehdä lopun käsillä ja käytämme aina kondomia.
6168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tästä on joskus ollut juttua täällä, mut en muista ihan viime aikoina nähneeni, ne ovat tosin olleet sellaisia, että nainen on ihmetellyt, et miksi mies ei laukea sisälle, vaikka jyystäisi tuntikausia. Täs vois olla kysymys samasta.

Jos mies on tottunut masturboimaan hyvin tiukalla puristusotteella, tiukinkaan emätin ei pysty tuottamaan samanlaisia tuntemuksia, ja jopa voi käydä niin, että yhdynnässä ei laukea lainkaan.

Tietysti kyseessä voi olla myös raskauden pelko, kondomi kun kuitenkin on ehkäisyvälineenä sieltä epävarmimmasta päästä, vaik melkoisen varma toki sekin.

Äänestä

Avauksestasi ei ilmene miehesi ikä.

Tietenkin kondomi heikentää tuntemusta ja saattaahan se jossakin tapauksessa olla ratkaisevaa?

Minulle yhdyntä on yhdistelmä fyysistä stimulatiota ja tunnetta.
Ikääntymisen myötä stimulatio vaatii voimakkaampia ärsykkeitä mutta samalla kuitenkin on tunteen merkitys kasvanut.
Tuo yhdistelmä on usein johtanut yhdistelmään jossa finaali hoidetaan joko vaimon tai oman käden avulla.
Suikkari on kova sana mutta siinäkin on mukana tuo "kondomivaimennus" mutta ei niin vahvana kuin penetratiossa.
Miehen kannalta paljaana on aina parasta!

Jos miehesi on nuori, alle 40v, niin raskauden alitajuinen pelko saattaa olla syy käytökseen.
Riippuu tietenkin yksilöstä mutta jossakin ikääntymisen vaiheessa alkaa kondomin käyttö todella viemään "makua" pois yhdynnästä ja jos suojaamaton akti on pois laskuista niin vaihtoehtoja jäänee vain miehen oma tai sinun kätesi tai lelu.

Vielä yksi mahdollisuus. Miehesi saattaa fantasioida jostakin sellaisesta kanssakäymisen muodosta jota ette ole kokeillut ja josta hän ei ole osannut puhua mutta mielikuvaharjoittelee runkatessaan.

Missään tapauksessa älä sinä ryhdy syyllistämään itseäsi!
Puhua kannattaisi!

Äänestä

Kattonu liikaa pornoo ja samaistuu niihin pornoleffan miehiin.
Niissä ei koskaan laueta sisään.

Äänestä
  • Eipä. Itsehän en katso kuin creampie kamaa...

    Äänestä

Ehkä miehes jännittää liikaa suoritusta lauetakseen sisääsi tai masturboi muuten niin paljon, että tarvitsee orgasmin saavuttaakseen tiukemman puristusotteen... jälkimmäiseen auttanee hetken pidättäytyminen... ensimmäiseen aika ja kokemus!

Äänestä

Kattonu vaan liikaa pornoa ja haluu ampua liemet sun naamalle tai tisseille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


345lls kirjoitti:

Olen seurustellut miesystäväni kanssa noin puoli vuotta muutaman kerran mies on lauennut seksissä kondomin kanssa sisään mutta yleensä mies panee jonkin aikaa ja sen jälkeen hoitaa lopun käsin. Onko miehiä joille on vaan nautinnollisempaa käyttää omaa kättä vai miksi näin. Mies kuitenkin kehuu seksiä kanssani mutta jotenkin itselleni on vähän outoa että miksi haluaa välttämättä tehdä lopun käsillä ja käytämme aina kondomia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu