että volyymit nousee itsestään ja tässä on tehtaan asentama Clarionin mankka! Onkohan tuohon jotain kikkaa millä sen saa korjattua? Joku puhui että kun ottaa akunkengän irti niin saattaa jekkasta mutta epäilen kyllä :)
Sellainen ongelma 206:ssa
kuulo meni
398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voimakkuuden säätyminen ajomelun mukaan on yleinen ominaisuus nykyaikaisissa autoradioissa. Kokeilin oman autoradion voimakkuutta ja jos voimakkuden säätää paikallaan ollessa sietorajan voimakkuudelle, niin jo pieni kiihdytys nostaa voimakkuuden kipurajalle. Voisiko tämä ominaisuus olla se mikä nostaa äänenvoimakkuuden kohtuuttoman suureksi.
Akun irrottamista ei kannata kokeilla ilman tarkkaa tietoa miten toimia. Voi tulla hinauskeikka merkkihuoltoon. Peugeot-forumilta kannattaa etsiä ohjeita ja kokemuksia aiheesta.
Autoradion asetuksissa kun painat nuotin kuvaa muutaman kerran on kohta jossa on joko Auto on Tai Auto off. Ensimmäinen tarkoittaa että volyymi nousee automaattisesti nopeuden kasvaessa ja jälkimmäinen että ei nouse