Tosi kusetusta

jollain muulla

Näennäisen halpaa, ensisilmäyksellä.Lippu itsessään on jokseenkin edullinen, mutta sitten ne ja muu skeida mitä ko. yhtiö tarjoaa. Eivät sentään saaneet seisomapaikkalippu systeemiä , eikä maksullisia vessoja läpi.

12

574

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uskokoo avaaja

      itsekään tuohon mitä kirjoittaa?

      Jos olisi kerrankin ostanut lipun ja lentänyt Ryanairilla, niin tietäisi eikä tarvitsisi lainailla ajatuksia iltalehtien viihdesivuilta.

    • ei finskillä

      poikkesimme 2013 keväällä palmassa 102 e per,nenä revi siitä ja kato qglesta jos et tie mis palma luuraa ,

      • jdledöeåä

        Ryanair ei lennä suomesta palmaan.


      • åboriginal
        jdledöeåä kirjoitti:

        Ryanair ei lennä suomesta palmaan.

        Mutta se lensi kerran viikossa Palmaan 2013 keväällä!


    • 15+17

      Ei tänä vuonna. Viime vuonna lensi - kaveri puhui keväästä 2013.

    • 2+8

      Kyllä Ryanairilta löytyy todella edullisiakin lentoja. Tänä vuonna olen käynyt esim Hampurissa: meno-paluu lennot BRE 53,- ( juna 38,-). Lontoo 70,-

      Ainakin omasta mielestä ihan edullisia nuo.

    • raija tul perseest..

      raijan systeemi on täyttä kusetusta: lentokentät jossain hevon per seessä, jos lento jää väliin, eivät korvaa vahinkoja, kunnon ruokaa ei saa koneessa, kaikki maksaa törkeästi koneessa, arvat täyttä huijausta, millään arvalla ei voita.....

      Eivät puhu suomea, ei ymmärrä mitä lentoemot ja tuertit puhuu. Eivät anna rahasta takaisin, heitä on ohjeistettu "unohtamaan" tuoda vaihtorahat matkustajalle. Jos yrität pitää puoliasi, pistävät rautoihin ja ulos koneesta seuraavalla lentokentällä.

      netistä ei tahdo saada ostettua lippuja kun kaikki pitää tehdä netin kautta miksi ei ole toimistoa johon voi mennä maksamaan matkat. ihan pe rseestä koko raijaneör

      • Vakioasiakas

        Miksi tätäkin jauhantaa joku jaksaa edelleenkin suoltaa?
        Eihän Ryanairilla kenenkään ole pakko lentää. Nykymaailmassa ei todellakaan ole pakko ostaa mitään mikä ei miellytä.


    • 6+5

      Niinno, ehkä ryanair on älykkäämpien ihmisten lentoyhtiö. Kaverillahan on kolme ihan todenmukaista pointtia tuossa:

      Lennot ostetaan verkosta (tuon voi tehdä myös suomeksi, esim ebookers)
      Palvelu on englanniksi.
      Humalaiset räyhääjät poistetaan lennolta.

      Jos nuo ovat syy käyttää muuta yhtiötä, ehkä todellakin kannattaa.

    • PERS AUKKO 69

      Rynkky mikä rynkky. Asiakkaat ovat ihan samaa tasoo. Mä oon kitupiikki, mutta rynkky on se viiminen mahdollisuus. En suosittele. Nousu & lasku kuuluu hintaan. Ei mikään muu. (Y) Ei edes hymy. Asiakas valitsee.

      • KIKKELISKOKKELIS POK

        Kun rynkyltä matkan tilaa niin tietää, että mitään muuta hintaan ei sisälly. Miks valitetaan? Paikasta A.--> paikkaan B. Mut tyhmää kun taxfree ostoksetkin pitää sulloa siihen peltihäkkyrään. Se menee yli hilseen. Hanakasti yritetään ottaa lisähintaa. Meillä se ei onnistunut. Asiakkaan kusetusta osittain. BYE !


    • Hahahaaaa XD

      Se olisikin hauskan näköistä kun miljoonaa kärpästä joilla tunnetusti on mielipide, vietäisiin seisten raijan koneessa kun jotain karjaa. Jotenkin sopisi kokonaiskuvaan kieltämättä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      786
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      521
      734
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      66
      648
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe