IS: hinnat romahtaneet

159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jep, isoissa asunnoissa vuokrat ja hinnat tippuu.
Kysynnän mukaan.

Mutta mukavuudenhalu voi osoittaa toisinpäin.

Mikä taho ne loput 25% pienistä asunnoista omistaa? hengelliset sijoittajat vai?

On siis ostajan markkinat isommissa asunnoissa, herkullinen tilanne niille, ketkä ovat "sijoittaneet" omaan pieneen asuntoon ja haluaa suurempaan, parhaassa tapauksessa siitä vielä maksetaan että saa lisää neliöitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raiskaaja. kirjoitti:

http://m.iltasanomat.fi/asuminen/art-1288586544918.html

Nyt on kyyti kylmää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu