Elikkäs, tietääkö kukaan kuinka monta tuntia kestää lentää Suomesta Maltalle?
Lentotunnit Maltalle?
Maltakysyjä
9205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No itse Finskillä lentelin MD-11 4 tunnin paikkeilla.
Itse lennettynä Piper Arrowilla meni noin 14 h, Cirrus SR22:lla noin 8 ja Mitsubishi MU2:lla noin 6 h.
Taas tämä mielikuvitusolento on lentänyt niin pirusti. Mistä näitä hörhöjä nousee?
hih,
en tiedä mistä sinä "jäässä" oleva "lentä" olet noussut. Toiset meistä van lentävät enemmän kuin toiset.
Katsopas alla olevasta linkistä vaikkapa vuoden 2004 riviä niin siinä sitä vasta mielikuvitusolentoa sinulle onkin kerrakseen. Mutta, lentäinen itse ja oikealla lentokoneella on hauskaa. Vielä hauskempaa, kuten Pekka Tiilikainen jo vuosia siten lausui: "Tärkeintä ei ole jalo kilpa, tärkeintä on VOITTO".
http://www.aviationinmalta.com/CivilGeneralAviation/AirRally/AirRallyRules/tabid/421/language/en-US/Default.aspx
Ja lisää mielikuvituksen tuotetta vielä täälläkin.
http://www.myaviation.net/search/photo_search.php?id=00612726
Mutta jotta emme nyt puhuisi pelkästään Piper Arrowista, käytetään mielikuvitusta myös raskaaman raudan katsomiseen:
http://www.airliners.net/photo/Finncomm-Airlines-(West/Mitsubishi-MU-2-Marquise/0457634/&sid=b4f4ebf78a000eccc94206d5edcabc8a
Ei Peter mikään "mielikuvituslentäjä" ole. Jokainen epäilijä voi käydä tarkistaan alla olevasta linkistä.
http://www.fsnordic.net/discussion/index.php/topic,98391.0.html
Mistä tietää, että juhlissa on lentäjä? Se kertoo sen itse. Tämöiset Peterit ei kuulu Suomen ilmailuporukkaan. Mielikuvitusta.
Ihan on Peter lihaa ja verta, ja paljon lentänyt mies. Tunteja puikoissa varmaan enemmän kuin suolipalstan lässyttäjillä nautapuolella yhteensä. Mukava huuliveikkokin, kertoili paljon koneesta ja muusta tällaiselle "maatiaiselle" eräällä lennolla.
Taisi olla sienillä tehty maa tiaisten lento. hohohoooo.....
ite ajoin sinne b787 abaut 3,5h max menin jtn 1125km/h