Minkälaisia kokemuksia hinta annoskoot?
Alanya
Mättö mikko
261595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
hyvät tilat nätti ajaa auto parkkiin ja köpötellä ovesta sisään ja uloskin.
pizza oli hyvää tuoretta ja kaupan päälle sain jopa limonaatin ei mennyt kauaa pizzan tulossa kerta kaikkiaan hyvä pizzeria. pizza oli iso ja tuli todellakin ähky..mukavaa että kalajoelle tuli uusi yrittäjä ja ruokapaikka hyvällä paikalla sillan kupeessa
Paljoko oli pitsan hinta? (super-jorma)
Ripulia pukasi kun söin :( Ei hyvä mun mielestä. Mutta maku asioistahan ei voi kiistellä. Mutta muuten olen sitä mieltä että kaikki turkkilaiset,somalialaiset,irakilaiset jne pois suomesta. Ei tänne tartte oikeasti mitään pakoliaisia vääntään pitsoja. Osataankait sitä omastakin takaa? Ei muuta kuin tarrapostimerkki perseeseen ja postin kautta takaisin kaikki sinne msitä ovat tulleet pilaamaan ilmoja.
On siinä ollut muilla ruokailijoilla ruokahalu koetuksella kun yksi syö ja pukkaa ripulia.
Vai söitkö vessassa?
7,50e mutta riippuu varmaan hyvin pitkälti kuin montako täytetettä ottaa itse otin neljä kinkku herkku sieni ja katkarapu.
Kovin on huono laskupää tällä meirän SUPER- JORMALLA.
Kerto ottaneesa pizzaansa 4 täytettä.
-kinkku
-herkkusieni
-katkarapu
Jorkka on sit vissiin niitä lyhyen matikan miähiä.
neljähän siinä oli
-kinkku
-herkku
-sieni
-katkarapu
epäselväksi vain jää mikä täyte on herkku :D
Kuka se nätti oli joka ajoi auton parkkiin? ;)
jaaha ja sitte alkaa seuraavan kohteen arvostelu / haukkuminen. että minkälainen nainen se oli. no se on totta että tällä palstalla ei tarvi ku kysyä vuokra - asunnoista nii sekin keskustelu johtaa naisten huoritteluun ja jakorasioiksi jaotteluun :D
Niin se menee Kalajoella. Mutta joka paikassa on niitä ns. jakareita. Ja pöyristyttää kun sitten seukkaavat niin silti pidetään jakareina. Aivan saakelin tyhmää touhua. Toivottavasti tämä ketju edes pysyy siistinä. Minunkin yks naisystävä alkoi seukkaan, ja silti siitä puhutaan et jakari. Mutta Alanyassa on hyvät pitsat :) Suosittelen, ja ystävällinen henkilökunta.
Voi vittu teijän kans
itse kävin tuossa paikassa ja oli paska. sen sijaan parempi on tapion tupa aina tuoretta kahvia ja pullaa saatavana ja maitoakin riittää. hyvät lounas ruokat ja majoittuminenkin onnistuu ja kesällä ilmaiseksi vesi puistoon!
Ooppa kari jo hilijaa..
Meillä koko perhe suo Alanyassa. Rullakebab on vähärasvaisempi, kuin muilla ja siitä syö hyvin neljä henkeä. Itse en pidä rullassa olevasta suolakurkusta, mutta sen saa pois. Salaatti-kebab on ollut hyvää.
Hyvää ruokaa sieltä saa ja siisti paikka muutenkin. hinnat kohtuulliset edullinenkin kun ottaa huomioon annoskoon.
perheen kera tai ilman voi todellakin syödä alanyassa todella tuoreet ja hyvät ruuat hintojen ja auki olo aikojen puitteissa ja asiakas palvelu ystävällinen sekä mielipiteitä kuunteleva että toivomuksia ruan suhteen.
mihin asti tuo on auki iltasin?
onko kotiinkuljetusta? maksaako kotiinkuljetus kuinka paljon?
Ainakin rullakebabit ovat maistuvia, mutta 9 euron hinta on aika suolainen..
Kävin, mutta mielestäni Donissa on iloisempi palvelu, tietenkin voi johtua sukupuolestakin..
donissa siistiä ja hyvää ruokaa ja hyvää palvelua.
alaniassa annokset oli valtavia ...tuli olo että se määrä korvaa laadun?
Sen jälkeen kun Alanya tuli Kalajoelle ei ole Donissa tarvinnut enää käydä.Hyvät ruoat ja ystävällinen palvelu.Hintataso normaali.Suosittelen lämpimästi kaikille.
Eh, siis jos joku ravintola tai majoitus vaihto ehto on Kalajoella hyvä niin se on Tapion Tupa. Parhaat paikat majoittua särkkien sydämessä ja parhaat mahdolliset ruuat ja vapaa-ajan harrastusmahdollisuudet. Koittakaa siinä sitten kilpailla... Noh, eipä onnistu ;)
Mie en oo koskaa uskaltanu noihin tummien ja tulisten ruokapaikkoihin, pelkään sitä lihapuolta, jossain oli koiraa rillattu ja tarjottu sitte kepappina, liekkö perrää ,en tiiä..
Olette mitä syötte, ja suomalaisia syövät paljon possuja....
Oli ja meni ;)