naisten logiikka?

Olin keskiviikkona Särkällä tanssimassa ja hain erästä nuorta naista tanssimaan. Huomasin naisen kaulassa ristikorun ja arvelin hänen olevan uskovainen. Halusin ratkaista hänen ongelmansa, joten ryhdyin kertomaan faktoja evoluutiosta ja alkuräjähdyksestä. Olin hyvin asiallinen. Nainen kuitenkin suuttui ja jätti minut keskelle lattiaa. Mitä ihmettä? Tapaus hämmensi minua syvästi, sillä en ymmärrä naisen logiikkaa. Minähän yritin vain auttaa. Selittäkää.
6312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

jos lavalla halutaan jotain puhua niin seksistä aina juttua riittää !

Varma puheen aihe, eikä naiset jätä tanssia kesken, jos kerrot reilusti omat
mielihalusi ja mittatietosi.

Äänestä

Ehkä hän oli tullut tanssimaan

Äänestä

Vastaan kun satuin kerta tämän avaamaa. Olemme lapseton uskovainen nuoripari. Olemme yrittäneet turhaan ja on todettu ettemme voi saada lasta. Mieheni on täysin steriili. Olemme päättäneet että etsin samankaltaisen, ehkä vielä komeamman miehen ja teetän lapsen hänellä. Olen pitkän salapoliisityön tuloksena selvittänyt että sopiva mies käy eräässä paikassa tanssimassa. Itse jouduin opettelemaan tanssimista kun en ole sitä aiemmin opetellut. Tiesin että mies eli sinä menet noihin tasseihin. Ovulaationi oli juuri sopivasti tapahtunut jotta olisin voinut hyvin tulla raskaaksi. Luulin jo että vihdoinkin onnisti, tulit hakemaan minua. Suunnittelin jo miten saat sinut kiihoittumaan niin että an mitä halusin.
Tanssin aikana sinä, komea nuorimies, sitten kerroit että esi-isäsi on apina. Purskahdin itkuun kun en halua lasta sellaisen kanssa joka on elukka. Tästä on todella vaikea päästä yli. Eihän se toki sinun vikasi ole, hyvä että kerroit. Koitan päästä jaloilleni.

Äänestä

Täytyy sanoa että tämä ketju meni "vähän överiksi"

Äänestä

Tämä aloitus on ollut täällä ennenkin.

Äänestä
  • Parhaat tarinat ovat ajattomia. Nyt niitä asiallisia vastauksia, tai aloittaja hämmentyy vielä lisää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tavallinen mies kirjoitti:

Olin keskiviikkona Särkällä tanssimassa ja hain erästä nuorta naista tanssimaan. Huomasin naisen kaulassa ristikorun ja arvelin hänen olevan uskovainen. Halusin ratkaista hänen ongelmansa, joten ryhdyin kertomaan faktoja evoluutiosta ja alkuräjähdyksestä. Olin hyvin asiallinen. Nainen kuitenkin suuttui ja jätti minut keskelle lattiaa. Mitä ihmettä? Tapaus hämmensi minua syvästi, sillä en ymmärrä naisen logiikkaa. Minähän yritin vain auttaa. Selittäkää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu