Lastenhoitoapua tarjolla, TRE

lauraem1

Hei!

Olen 20- vuotias lähihoitajaksi ensi keväänä valmistuva nuori nainen.
Etsiskelen nyt ''epäsäännöllisen säännöllisiä'' tai miksei aivan satunnaisiakin lastenhoitotöitä/keikkoja Tampereelta (ja lähialueilta) opiskelujeni ohelle.
Olen käytettävissä iltojen ja viikonloppujen lisäksi myös useimmiten arkisin, sillä opiskeluni on verkkopainotteista.

Olen käynyt MLL:n lastenhoito-koulutuksen sekä EA-koulutukset. Minulla on myös hygieniapassi.
Olen hoitanut lapsia heidän kotonaan silloin tällöin jo useamman vuoden ajan aivan vauvaikäisestä (6kk) lähtien, tähän mennessä lähinnä MLL:n kautta. Eniten kokemusta minulla on taaperoikäisistä lapsista. Olen työskennelyt myös kehitysvammaisten lasten kanssa, ja esimerkiksi tukiviittomien käyttö sekä PEG- letkuruokinta ovat tuttuja ja hallitsen ne.

Olen luonteeltani luotettava, huumorintajuinen ja maalaisjärkeä omaava ihminen, ja minusta on rehellisesti mukavaa viettää aikaa lasten kanssa puuhaillen.

Minulla on ajokortti ja auto tarvittaessani käytössä, joten työt myös julkisen liikenteen ulottumattomissa tulisivat kysymykseen. Olen yleensä saanut 7-10e/h, mutta tämä on keskusteltavissa tapauskohtaisesti (yöhoidosta on yleensä sovittu jokin könttäsumma).

Jos siis tarvitsette kokemusta omaavaa, aikuista lastenhoitajaa, otattehan yhteyttä aluksi sähköpostitse. Kerron mielelläni lisää mailin/puhelimen välityksellä. :)

[email protected]

2

190

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lauraem1

      Nostelen tätä, otan edelleen lastenhoitokeikkoja vastaan :)

    • lauraem1

      Nostelen keskustelua, olen siis edelleen käytettävissä Tampereella ja lähikunnissa lastenhoitotöihin :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      806
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      531
      749
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      75
      674
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe