tyttöystävä Filippiineiltä, miten ?

Ei Löydy !

Niin, onhan muutama filippiinotyttö mua komakasikin sanonut, mutta...

kun nämä tytöt tuntuvat olevan niin järkyttävän ujoja, niin tutustuminen pysähtyy siihen.

Eli, miten näiden ujostelijoiden kanssa oikein pääsee eteenpäin, vai löytyykö jostain vähemmän ujoja tapauksia ?

Niin, ja haussa olisi nainen, joka haluaa naimisiin, mutta ei halua lapsia.

Toivottavaa olisi myös, että nainen haluaa suhteessa hellyyttä ja rakkautta eikä ole ns. rahan perässä juoksija !

Niin, ja yh -äiti ei myöskään ole se, mitä olen hakemassa.

Voi vain ihmetellä, että kun ulkomaalaisen kanssa ovat aivan järkyttävän ujoja, niin miksi sen filippiiniläispoikaystävän kanssa kuitenkin harrastetaan seksiä (ilman ehkäisyä) ja tuloksena on ensin vauva, ja sitten loppuelämä yh -öitinä, kun suhde hajoaa ?

Eli mikä saa filippiinotytön rohkaistumaan jopa seksiin filippiinopoikaystävän kanssa kun ulkomaalaisen kanssa ilmeisesti jopa hellä halaus pelottaa nöitä tyttöjä ???

7

526

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Danao

      Ei ne mitään ujoja ole, kulttuuri sen tekee. Ei hellyydenosoituksia julkisilla paikoilla, saattaja ym. Alussa näin mutta muuttuu nopeasti, kun suhteessa mennään pidemmälle ja vakiintuu.
      Nämä yh-äitien(single mother) lapset, tunnen muutamia ovat aviossa olevien miesten siittämiä!

      • höpön pöööö

        "Nämä yh-äitien(single mother) lapset, tunnen muutamia ovat aviossa olevien miesten siittämiä!"

        No eikä ole, joku on ja joku ei. Herranpieksut mitä hörinää. Vielä tänä päivänä Suomenmaasta löytyy aloittajan ja sinun kaltaisten mielipiteitä, kuinkahan monta uusioperhettä tässä maassa mahtaakan olla. Filippiineillä on todella paljon yh äitejä, 90 % nuorina 18 - 24 välillä sattunut vahinko poikaystävän kanssa, ja poikaystävä lähtenyt lipettiin, thats it. maa jossa ei ole abortti laillinen selittää homman, ja kodarin ostaminenki on ujoa puuhaa.

        Se onko vaimosi ollut lapseton ilman sinua tai peräti neitsyt ei takaa suhteenne onnellisuutta tai kestoa millään tavoin, sitävastoin asenteenne toiseen voikin olla se ratkaiseva juttu.

        Filippiineillä ei pussailla ja halailla julkisilla paikoilla, tällöin et osoita kunnioitusta ja maa on kosndervatiivinen.


      • korjaus edellisee
        höpön pöööö kirjoitti:

        "Nämä yh-äitien(single mother) lapset, tunnen muutamia ovat aviossa olevien miesten siittämiä!"

        No eikä ole, joku on ja joku ei. Herranpieksut mitä hörinää. Vielä tänä päivänä Suomenmaasta löytyy aloittajan ja sinun kaltaisten mielipiteitä, kuinkahan monta uusioperhettä tässä maassa mahtaakan olla. Filippiineillä on todella paljon yh äitejä, 90 % nuorina 18 - 24 välillä sattunut vahinko poikaystävän kanssa, ja poikaystävä lähtenyt lipettiin, thats it. maa jossa ei ole abortti laillinen selittää homman, ja kodarin ostaminenki on ujoa puuhaa.

        Se onko vaimosi ollut lapseton ilman sinua tai peräti neitsyt ei takaa suhteenne onnellisuutta tai kestoa millään tavoin, sitävastoin asenteenne toiseen voikin olla se ratkaiseva juttu.

        Filippiineillä ei pussailla ja halailla julkisilla paikoilla, tällöin et osoita kunnioitusta ja maa on kosndervatiivinen.

        konservatiivinen.


    • phil_guy

      kyllä niitä vähemmän ujojakin löytyy. Ite vedin jokin aika johtopäätökset että mitä korkeampi koulutus, ajatusmaailma on ehkä hieman enemmän vapaampi, tai mistä minä tiedän ) Oma gf on myöskin hieman ujo tietyissä asioissa tai ehkä pikemminkin haluaa että mies ikäänkuin vie kuin tanssiessa :)

    • Danao

      Turhaan alat täällä parkumaan ja osoittelemaan, koska nämä naiset jotka MINÄ TUNNEN OVAT AVIOSSA OLEVIEN MIESTEN SIITTÄMIÄ!
      En mitenkään yleistänyt. Tiedän nämä miehetkin ja kuinka suku on heitä ripittänyt.

    • 14+12

      Ainaki oma Filippiiniläinen tyttöystäväni alkuun oli hyvin ujo, mutta ei se haitannut, kun en itsekkään ole mikään rohkea. Eikä meillä ollut mihinkään kiire. Alkuun muutaman viikon olimme pelkästään ystäviä ja sekin aika oli tosi hauskaa ja omallatavalla sitäki aikaa kaipaa, pikkuhiljaa suhteemme syveni. Hän on upea ja erikoinen luonne ja myöhemmin osoittautui että hän ei ole ujo ollenkaan. Mitä enemmän tutustuin, sen enemmän rakastuin, hän on hyvin fiksu nainen ja hassu, voisi sanoa että grazy. Hänellä on laatikko täynnä stipendejä ja mitalleja millä opiskelunsa rahoitti. Nyt myöhemmin hän suorastaan on vaatinut hellyyttää julkisella paikalla.

      Ainiin, alkuun kun tapailimme hänellä oli chaperon mukana, mutta mikäs siinä, mukava hänen ystävänsäkkin oli.

    • ajatuksia väsyneenä

      Vaaditko itse ehkä liikaa?Käsittääkseni filipinat pitävät lapsista ja heistä voi olla todella OUTOA,jos joku ei halua lapsia.Toisaalta,miksi nainen jolla on lapsi tai enemmänkin ei kelpaa?
      Nuorena kannattaa pitää hauskaa ja kun on tarpeeksi reissannut,voi tulla mieleen perheenkin perustaminen.Siihen kuuluu monista asioista luopuminen,ulkomaalaista naista joutuu elättämään aikansa ja varmaan filippiina haluaa lähettää rahaa sukulaisilleen.Ei ehkä pääse moneen vuoteen matkustamaan mutta kun oikean naisen löytää,sitä viihtyy paljon paremmin kotimaassakin!

      .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      69
      3793
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      99
      3446
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      77
      3290
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2608
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      114
      1512
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1476
    7. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1090
    8. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1076
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      18
      1036
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      996
    Aihe