Kärsin pitkään alkoholiongelmasta

Havahduin alkoholiongelmaani jokin aika sitten, eli tänään aamulla, 0900. Alkoholi oli nimittäin loppu! Pieni kohmelokin vaivasi. Paransin alkoholiongelmani menemällä lähikauppaan ja ostamalla sieltä 2 konttia kaljaa ja einespizzan!
3103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Well done dude

Äänestä

Onnea valitsemallasi tiellä.
Ehkä joskus tilaat pelkän pizzan.

Äänestä
  • Lässyn lässyn.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ex alkkis kirjoitti:

Havahduin alkoholiongelmaani jokin aika sitten, eli tänään aamulla, 0900. Alkoholi oli nimittäin loppu! Pieni kohmelokin vaivasi. Paransin alkoholiongelmani menemällä lähikauppaan ja ostamalla sieltä 2 konttia kaljaa ja einespizzan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu