En tiedä vaikuttaako kuumuus telttamummoihin vai mistä johtuu tympeä hymytön palvelu.Pieni lettu 4€
Muikeat hinnat aivan kaikessa muussakin.
Ensi kerralla tuomme omat eväät piknik korissa ja syömme siinä myyntikojun edessä.
Miksi iloinen tapahtuma on muuttunut rahastukseksi jossa kaljateltan asiakkaat poistuvat konttaustyylillä nurmikkoa pitkin ja polkupyöräilijät eivät pysy pystyssä?Siis jumalauta iltapäivällä jo näkee tätä kännisakkia kaatuilemassa pitkin aluetta.
Eräs tuttu yrittäjä sanoi kerran näin "ennen myyn hieman halvemmalla paljon tavaraa, kuin kallilla hinnalle en yhtään".
Siinä pientä vinkkiä hinnoitteluun ja ymmärrän toki että jotkut tietyt käsityöt minkä tekemiseen menee aikaa ja vaivaa paljonkin ansaitsevat kyllä isomman hintansa mutta minuutissa paistuva lettu 4 euroa on aika suolainen hinta.
Maksoitko markka-aikana 24 markkaa yhdestä letusta? Ei. ne maksoivat 5mk.
keskenmenoiset markkinat
kesken meni
2
326
Vastaukset
- keskenmeno1
Kuules ny pihihomppeli, jos joku vetää lettunsa levälleen tässä helteessä,niin saasiitä jotain pulittaakin.
Vai oli Ulvilan "kerma" taas kontallaan :D- letuiksi meni
Keskeneräiset markkinat.
24mk yhdestä letusta on liikaa.Jos sinulla on liikaa rahaa niin lahjoita ihmeessä parille sadalle teltassasi kävijälle ilmaiset letut tai vaihtoehtoisesti haista kukkanen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää442239Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten672121Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211960HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363941714Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041665Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241494Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01390Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945