Jos sulla on

eteenpäin ja unohda, ei täällä kannata haikailla.. Pahimmassa tapauksessa tuhoat jotain mitä ei voi koskaan korjata..
15275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

on vaan niin pirun vaikeaa unohtaa.

Äänestä

Ei ole.

Äänestä

Ei ole ketään. Edelleenkään. Sä tiedät sen kyllä, kun vähän kaivelet sydäntäsi ja puhallat ne sahanpurut syrjään. Ei ole ketään, hassu :) Kaikki hyvin. Älä murehdi :)

Vaikka näin.
http://www.youtube.com/watch?v=mcQNmQdVhlY

Äänestä
  • En ymmärrä enää mistään mitään :( Eroa entiseen olotilaan ei ole paljon, mutta silti.

    Äänestä

Ei ole ketään, enkä ketään muuta haluaiskaan. Haikailen täällä yksikseni niin kauan kuin on tarvis. Se on helppoa, kun ei ole vaihtoehtoja.

Äänestä

Ketään ole

Äänestä
  • Paitsi ajatusteni han

    Äänestä

  • Ei minulla ole. Olisi väärin jotain toista kohtaan rueta leikkimään mitään nyt kun tunteet on vielä olemassa entiseen.

    Äänestä

  • kaipaus ja ikävä kirjoitti:

    Ei minulla ole. Olisi väärin jotain toista kohtaan rueta leikkimään mitään nyt kun tunteet on vielä olemassa entiseen.

    sullako ? Leikkimään >:(

    Äänestä

Meillä kaikilla on joku ja silti voimme olla täällä, ei kaipaamassa ketään toista vaan sitä omaa rakasta. Täällä kaikki ovat varattuja, mutta kaikki eivät taida kaivata sitä omaansa...minä kaipaan ja rakastan omaani.

Sinäkin olet varattu ja elät hänen kanssaan, mutta sinä et taida kaivata häntä vaan jotakuta muuta. Se on tietysti sinun asiasi ja murheesi.

Minä en halua tuhota tätä...hän on parasta mitä koskaan olen eläissäni tavannut. Toivon, että myös sinun omasi on sinulle se rakas.

nyt nukkumaan...ja rakkaimman kullan unikuvia..-hyvää yötä.

Äänestä
  • siis varattu ja kaipaat jotain muuta kuin sitä keneen olet sitoutunut? Mut ei sun pidä yleistää, että muilla täällä niin olisi. Luulen kyllä, että varatut, jotka jotain toista täällä kaipaa on vain pieni vähemmistö. Se, että varattuna tänne kirjottaa ei tarkota oikeastaan vielä mitään - voi kaivata sitä omaansa, tai sitten vain kuluttaa aikaansa täällä, kuten minä.

    Äänestä

Menenhän minä.. Eihän minulla ketään ole mut ajatuksissa kylläkin (eräs mies).. Mut sen olen huomannut et jotkut kirjoittelee täällä toisten piikkiin juttuja. En minä enää kaipaile T**ia. Turhaahan se olisi kun hän on varattukin.
Täytyy jotenkin selvittää tuolla oikeassa elämässä miten ne asiat on.. Täällä en selvittele mitään koska tiedän sen ihan varmasti ettei mikään täällä selviä.

Äänestä
  • harvinaisen oikeassa, ettei täällä mikään selviä.

    Äänestä

  • tuossa olet kirjoitti:

    harvinaisen oikeassa, ettei täällä mikään selviä.

    Niin.. Ja on tosiaan kyse ikäisestäni miehestä.. Täällä joillakin tuntui olevan välillä jotain outoja käsityksiä. Ja tällä viikolla saamani puhelu vahvisti asian et joku on luullut jotain sellaista millä ei ole mitään tekemistä oikean elämän kanssa. Toivottavasti häiriköt ymmärtävät jättää minut nyt rauhaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku mene ihmeessä kirjoitti:

eteenpäin ja unohda, ei täällä kannata haikailla.. Pahimmassa tapauksessa tuhoat jotain mitä ei voi koskaan korjata..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu