Symantec AntiVirus ilmoittaa kun avaan koneen "old virus definition" jun päivittän sen ja se sanoo "thank you for using liveupdate
all of the symäntec products and components installed on your computer are currently up-to-date. remeber to check for new updates frequently" ja joka kerta kun avaan koneen tulee tää "old virus definition" pitäsikö tästä olla silti huolissaan ???
all of the symäntec products and components installed on your computer are currently up-to-date. remeber to check for new updates frequently" ja joka kerta kun avaan koneen tulee tää "old virus definition" pitäsikö tästä olla silti huolissaan ???
Vastaukset 16
Vanhimmat
Onko sinulla uusin Antivirus ohjelman versio asennettuna?
version 5.7.2013 rev 3
mistä näen onko se uusin ?
norton 360 uuden version voi tarkista tuolta, luultavasti sullakin siinä on noin http://i1124.photobucket.com/albums/l563/Toni_Smolander/Symantec1_zps7f6debe6.jpg
siis se lataa mahdollisen uuden version ja poistaa vanhan ja tilaus säilyy ennallaan
Yleensä käyttöliittymästä. Tämänhetkisen Antivirus ohjelman käyttöliittymä on tämännäköinen: http://www1.pcmag.com/media/images/298591-norton-antivirus-2013.jpg
siis mulla on Symantec AntiVirus ei Norton
Kyllä se Norton Antivirus on. Symantec on Nortonin valmistaja.
jaa , no se ei näytä yhtään tuollaiselta.. mitähän minun nyt pitäisi tehdä ?
Itse tekisin niin että ottaisin Nortonin aktivointikoodin talteen ja uudelleen asentaisin sen. Samalla tulee uusin versio ja tämä on siis ilmaista.
http://fi.norton.com/downloads-trial-norton-antivirus
Tuon kokeiluversion voi siis aktivoida sillä koodilla.
Internet Security versiossa tämä koodi löytyy täältä: C:\Users\Käyttäjä\Documents\Symantec
Poiston jälkeen Norton voi pyytää käynnistämään koneen uudestaan ja tämän jälkeen etsisin vielä Nortonin jättämät kansiot ja poistaisin nekin. ( Paitsi tuon missä se koodi mahdollisesti on).
ei löydy koodia :(
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11633412/#comment-62831357
Sitten kokeile tuota neuvoa.
Jos ei auta niin katso että löytyykö kyseinen koodi Nortonin myyntipakkauksesta. Koodi tulisi aina pitää tallessa sillä muuten Nortonia ei voi aktivoida jos sen joutuu asentamaan uudestaan.
Kiitos kiitos
parhaasi yritit, mut ei auttanu mua tipan lirua
Entä uudelleen asennus jos lisenssikoodi löytyy jostakin?
http://i1124.photobucket.com/albums/l563/Toni_Smolander/Norton-1_zps48e593a6.jpg
http://i1124.photobucket.com/albums/l563/Toni_Smolander/Norton-2_zps093442d5.jpg
Hei mulla sama juttu, herjaa että vanhentunut mutta kun käyn päivittämässä niin väittää että kaikki päivitetty. Mitä ihmettä sille pitäis tehdä???
Oletko kokeillut tuota uudelleen asennusta?