Romaneille opiskelupakko!

kansalaisaloite romanien opiskelupakolle!
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hyvä homma

Äänestä

Ja eikö muka valkolaisissa ole niitä, jotka jättävät peruskoulun kesken eikä jatka ammatillisiin kouluihin?? Jos kansalaisaloitteesta on kyse, niin ei sitä voi kohdistaa johonkin tiettyyn ihmisryhmään, kun joka porukasta löytyy niitä, joita koulut ei kiinnosta!

Älkääkä nyt älähtäkö, että "no kummissakohan niitä on enemmän", koska sillä ei ole merkitystä! Lakien on koskettava kaikkia kansalaisia tasapuolisesti, vaikka jossain ihmisryhmässä olisi opiskelemattomia tuhat ja toisessa vain se yksi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


adressinkerääjä kirjoitti:

kansalaisaloite romanien opiskelupakolle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu